Jedynie prawda jest ciekawa


Proaborcyjny dokument w PE

12.03.2015

W Parlamencie Europejskim dziś kolejna próba sił pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami genderyzmu. Chodzi o głosowanie nad tzw. Raportem Panzeri, który promuje prawo do tzw. aborcji oraz postuluje wprowadzanie rozwiązań prawnych, kwestionujących naturę małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny.

Jak informuje Radio Maryja dokument propaguje także polityczne postulaty środowisk homoseksualnych.

Rozgłośnia Ojca Rydzyka przypomina, że głosowanie to jest kolejną próba dla europarlamentarzystów. Ostatnio bowiem w Parlamencie Europejskim doszło do przegłosowania kontrowersyjnego raportu autorstwa lewicowego europosła Marka Tarabelli na temat „równości kobiet i mężczyzn”.
Przyjęty dokument wzywa do zwalczania tradycyjnego modelu rodziny. Został zaakceptowany wraz z zapisami mówiącymi o powszechnym dostępie do zabijania dzieci poczętych.
Tego typu rozwiązania – jak wskazuje prawnik doktor Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – podsuwają kobietom sojusznicy ideologii gender. To niezwykle niebezpieczne.
Dla zwolenników tej ideologii tzw. prawo do aborcji, szeroki dostęp antykoncepcji jest sposobem walki z biologiczną płciowością. Kobieta, która będzie tym dysponowała będzie wyzwolona z biologicznej płciowości
-– powiedział dr Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Na zagrożenia wynikające z przyjętej rezolucji wskazywał także eurodeputowany Marek Jurek.
Mamy otwarte wezwanie do wprowadzania we wszystkich ustawodawstawach państw europejskich zgody na dzieciobójstwo prenatalne
-– powiedział Marek Jurek.
Raport nie posiada mocy wiążącej. Jednak – jak przypomina RM powołując się na ekspertów Ordo Iuris – będzie on wykorzystywany do promowania rozwiązań poważnie ograniczających ochronę życia ludzkiego na wczesnych etapach jego rozwoju.

ansa/ Radio Maryja

[fot. sxc.hu]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook