Jedynie prawda jest ciekawa

Proaborcyjny dokument w PE

12.03.2015

W Parlamencie Europejskim dziś kolejna próba sił pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami genderyzmu. Chodzi o głosowanie nad tzw. Raportem Panzeri, który promuje prawo do tzw. aborcji oraz postuluje wprowadzanie rozwiązań prawnych, kwestionujących naturę małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny.

Jak informuje Radio Maryja dokument propaguje także polityczne postulaty środowisk homoseksualnych.

Rozgłośnia Ojca Rydzyka przypomina, że głosowanie to jest kolejną próba dla europarlamentarzystów. Ostatnio bowiem w Parlamencie Europejskim doszło do przegłosowania kontrowersyjnego raportu autorstwa lewicowego europosła Marka Tarabelli na temat „równości kobiet i mężczyzn”.
Przyjęty dokument wzywa do zwalczania tradycyjnego modelu rodziny. Został zaakceptowany wraz z zapisami mówiącymi o powszechnym dostępie do zabijania dzieci poczętych.
Tego typu rozwiązania – jak wskazuje prawnik doktor Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – podsuwają kobietom sojusznicy ideologii gender. To niezwykle niebezpieczne.
Dla zwolenników tej ideologii tzw. prawo do aborcji, szeroki dostęp antykoncepcji jest sposobem walki z biologiczną płciowością. Kobieta, która będzie tym dysponowała będzie wyzwolona z biologicznej płciowości
-– powiedział dr Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Na zagrożenia wynikające z przyjętej rezolucji wskazywał także eurodeputowany Marek Jurek.
Mamy otwarte wezwanie do wprowadzania we wszystkich ustawodawstawach państw europejskich zgody na dzieciobójstwo prenatalne
-– powiedział Marek Jurek.
Raport nie posiada mocy wiążącej. Jednak – jak przypomina RM powołując się na ekspertów Ordo Iuris – będzie on wykorzystywany do promowania rozwiązań poważnie ograniczających ochronę życia ludzkiego na wczesnych etapach jego rozwoju.

ansa/ Radio Maryja

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270orbanww 23.09.2017

  Węgierska prasa o wizycie Orbana w Polsce: to demonstracja antyimigracyjnego sojuszu

  Jako demonstrację sojuszu państw przeciwnych nieograniczonej imigracji oraz pokaz jedności przed szczytem UE w Tallinie określa w sobotę węgierska prasa wizytę premiera Viktora Orbana w Warszawie.

 2. 1270kornicki 23.09.2017

  Polski bohater i lider rankingu pilotów RAFu skromnie o swoich zasługach: Byłem jednym z wielu

  Franciszek Kornicki, ostatni żyjący dowódca polskiego dywizjonu lotnictwa z drugiej wojny światowej jest zdecydowanym liderem głosowania internetowego, które ma wybrać jednego z bohaterów wystawy na stulecie brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF).

 3. stalin20170922 22.09.2017

  Popiersie zbrodniarza stanęło w Moskwie. Tylko jedna osoba zaprotestowała

  - Popiersie Józefa Stalina pojawiło się w piątek w Moskwie; jest ono częścią "alei wodzów", w której stoją popiersia rosyjskich carów i radzieckich przywódców komunistycznych. Przeciwko upamiętnieniu Stalina protestowała uczestniczka jednoosobowej pikiety.

 4. Imigranciwiki2 22.09.2017

  Coraz mniej ubiega się o azyl w UE

  Liczba imigrantów ubiegających się po raz pierwszy o azyl w UE zmniejszyła się w drugim kwartale br. o 11 proc. - podał w piątek Europejski Urząd Statystyczny. Największą grupę stanowią Syryjczycy i Nigeryjczycy, a najwięcej podań złożono w RFN i we Włoszech.

 5. Katalonia22092017 22.09.2017

  Katalończycy wyszli na ulice. Domagają się niepodległości

  Co najmniej kilkuset zwolenników niepodległości Katalonii demonstruje w piątek przed sądem w Hospitalet de Llobregat, na przedmieściach Barcelony, żądając uwolnienia członków władz regionalnych. Zatrzymano ich w związku z referendum w sprawie secesji regionu.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook