Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydent w Niemczech: Kwestia imigrantów nie może być narzucana

22.09.2015

„Kwestia imigrantów nie może być narzucana siłowo słabszym i mniejszym państwom!” - mówił prezydent Andrzej Duda w swoim krótkim wystąpieniu podczas XI spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.

Polski prezydent mówił o tym, jak - jego zdaniem - powinna wyglądać kwestia solidarności w sprawie przyjmowania imigrantów.

- Jest wśród nas zdecydowana zgodność, co do tego, że musimy mówić o skuteczności działań. Wielokrotnie tę kwestię podkreślałem, mimo że czas mojego urzędowania jest niedługi. Myślę, że to jest dobre podejście i cieszę się, że mogłem się z tym podejściem tutaj spotkać - mówił Duda, podkreślając dobrą organizację spotkania.

- Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach – mam nadzieję, że UE dojdzie do porozumienia i że będzie się to opierało na dobrowolności. (…) To także równe taktowanie – bez narzucania siłowo zdania tym mniejszym i słabszym. To niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję, będzie trwała i będziemy ją rozwijali - zaznaczył prezydent Polski.

Duda spotkał się również osobno z prezydentami Słowenii, Finlandii, Włoch i Łotwy. Prezydentowi w trakcie wizyty w Niemczech towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Svl/wpolityce.pl

[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270kiev 18.10.2017

  Przepychanki z policją i zatrzymania przed parlamentem w Kijowie: "Specnaz napadł na nasz obóz pod parlamentem. Trują nas gazem, kopią po kolanach, starają się wyprzeć ludzi"

  Ukraińska policja po brutalnych - jak mówią świadkowie - przepychankach z demonstrującymi przed parlamentem w Kijowie zatrzymała w środę wieczorem 11 osób z ustawionego tam miasteczka namiotowego przeciwników władz.

 2. 1270angmerkel 18.10.2017

  Merkel poruszy na szczycie UE "kwestię praworządności". Zdaniem redakcji "Spiegla" będzie to oznaczało spór z Polską i Węgrami

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel poruszy na rozpoczynającym się w czwartek szczycie Unii Europejskiej kwestię praworządności - poinformowały w środę źródła rządowe w Berlinie. Praworządność jest zdaniem niemieckiego rządu rdzeniem europejskiego ładu.

 3. Katalonia 18.10.2017

  Tragiczny skutek referendum! Katalonię opuściło ponad 700 firm

  Ponad 700 podmiotów gospodarczych przeniosło swoje siedziby z Katalonii do innych części Hiszpanii w następstwie referendum niepodległościowego w tym regionie. W nieuznawanym przez Madryt plebiscycie z 1 października wygrali zwolennicy secesji.

 4. Hells-Angels 18.10.2017

  Szturm policji w kilkunastu niemieckich miastach

  700 funkcjonariuszy niemieckiej policji o godzinie 6:00 rano przeprowadziło w 16 miastach Północnej Westfalii naloty na mieszkania i sklepy, należące do Hells Angels oraz podlegającej jej paramilitarnej bojówki Clan 81 Germany.

 5. Jerozolima 18.10.2017

  Irański dowódca wzywa do przeciwstawienia się Izraelowi

  Szef sztabu generalnego irańskiej armii generał Mohammad Bakeri rozmawiał w środę w stolicy Syrii Damaszku na temat pogłębienia współpracy z syryjskim wojskiem. Wezwał do przeciwstawienia się Izraelowi i sunnickim rebeliantom - poinformowały syryjskie media.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook