Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prezydent w Niemczech: Kwestia imigrantów nie może być narzucana

22.09.2015

„Kwestia imigrantów nie może być narzucana siłowo słabszym i mniejszym państwom!” - mówił prezydent Andrzej Duda w swoim krótkim wystąpieniu podczas XI spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.

Polski prezydent mówił o tym, jak - jego zdaniem - powinna wyglądać kwestia solidarności w sprawie przyjmowania imigrantów.

- Jest wśród nas zdecydowana zgodność, co do tego, że musimy mówić o skuteczności działań. Wielokrotnie tę kwestię podkreślałem, mimo że czas mojego urzędowania jest niedługi. Myślę, że to jest dobre podejście i cieszę się, że mogłem się z tym podejściem tutaj spotkać - mówił Duda, podkreślając dobrą organizację spotkania.

- Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach – mam nadzieję, że UE dojdzie do porozumienia i że będzie się to opierało na dobrowolności. (…) To także równe taktowanie – bez narzucania siłowo zdania tym mniejszym i słabszym. To niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję, będzie trwała i będziemy ją rozwijali - zaznaczył prezydent Polski.

Duda spotkał się również osobno z prezydentami Słowenii, Finlandii, Włoch i Łotwy. Prezydentowi w trakcie wizyty w Niemczech towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Svl/wpolityce.pl

[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Słowa kluczowe:

Niemcy

,

Andrzej Duda

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook