Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent w Niemczech: Kwestia imigrantów nie może być narzucana

22.09.2015

„Kwestia imigrantów nie może być narzucana siłowo słabszym i mniejszym państwom!” - mówił prezydent Andrzej Duda w swoim krótkim wystąpieniu podczas XI spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.

Polski prezydent mówił o tym, jak - jego zdaniem - powinna wyglądać kwestia solidarności w sprawie przyjmowania imigrantów.

- Jest wśród nas zdecydowana zgodność, co do tego, że musimy mówić o skuteczności działań. Wielokrotnie tę kwestię podkreślałem, mimo że czas mojego urzędowania jest niedługi. Myślę, że to jest dobre podejście i cieszę się, że mogłem się z tym podejściem tutaj spotkać - mówił Duda, podkreślając dobrą organizację spotkania.

- Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach – mam nadzieję, że UE dojdzie do porozumienia i że będzie się to opierało na dobrowolności. (…) To także równe taktowanie – bez narzucania siłowo zdania tym mniejszym i słabszym. To niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję, będzie trwała i będziemy ją rozwijali - zaznaczył prezydent Polski.

Duda spotkał się również osobno z prezydentami Słowenii, Finlandii, Włoch i Łotwy. Prezydentowi w trakcie wizyty w Niemczech towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Svl/wpolityce.pl

[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

 2. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 3. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 4. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 5. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 6. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook