Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent USA przerwał wywiad z CBS News

03.05.2017

Prezydent USA przerwał przeprowadzany w Gabinecie Owalnym wywiad z dziennikarzem CBS News Johnem Dickersonem. Dopytywał się o oskarżenia kierowane pod adresem Baracka Obamy ws. podsłuchów.

-Jak się okazuje to nie jedyny taki przypadek w karierze Trumpa. CNN sprawdził, na jakie pytania Donald Trump nie chciał odpowiadać w przeszłości- pisze portal. CNN przypomina, że na początku marca Donald Trump oświadczył na Twitterze, że w listopadzie ubiegłego roku administracja Obamy założyła podsłuchy w jego sztabie wyborczym w wieżowcu Trump Tower. -Jak dotychczas nie przedstawiono jednak żadnych dowodów, potwierdzających oskarżenia Trumpa- czytamy. 

Dickerson zwrócił uwagę na fakt, iż w jednym z tweetów, w których 4 marca Trump oskarżył Obamę o podsłuchy, nazwał byłego prezydenta "złym lub chorym facetem". -Był dla mnie bardzo miły, jeśli chodzi o słowa, ale teraz nie mamy żadnej relacji. (...) Myślę, że nasze stanowisko zostało udowodnione bardzo mocno. Każdy o tym mówi. Myślę, że istnieje zbyt duża inwigilacja naszych obywateli. To bardzo duży temat, który powinien być tematem numer jeden. Powinniśmy dowiedzieć się, co się, u diabła, dzieje- stwierdził Trump.

Prezydent USA był dopytywany przez dziennikarza o oskarżenia wobec Obamy. -Nie musisz mnie o to pytać. Ja mam swoje opinie. Ty masz swoje- powiedział Trump. Gdy Dickerson naciskał, że chce poznać jego opinię, ponieważ jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, zniecierpliwiony Trump stwierdził: "Wystarczy. Dziekuję bardzo" i odszedł od dziennikarza za biurko, kończąc w ten sposób rozmowę.

fot. [PAP/EPA/JIM LO SCALZO]

pc/Onet/CNN

Warto poczytać

 1. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 2. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 3. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 4. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 5. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 6. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook