Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prezydent otworzył Forum Biznesu w Danii

09.06.2016

"Polska jest brama dla Europy Południowej. Powinniśmy się skoncentrować na współpracy z państwami Grupy Wyszehradzkiej i państwami nordyckimi. Żeby rozwijać się i sprostać globalizacji musimy współpracować w mocniejszy sposób" - mówił prezydent Andrzej Duda na rozpoczęciu Forum Biznesu w Danii.

Prezydent RP otwierał forum przy okazji wizyty w Kopenhadze przez szczytem NATO.

"Forum Biznesu jest wspaniałą okazją, aby mówić o współpracy polsko - duńskiej. Polska jest państwem ludzi przedsiębiorczych i gospodarczych. Jesteśmy interesującym państwem dla nowych projektów i nowych inwestorów. Mamy powody, aby optymistycznie patrzyć na współprace naszych państw. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że 800 firm duńskich inwestuje w Polsce" - mówił Andrzej Duda.

"Nasze gospodarki są mocno połączone jeżeli chodzi o produkcję spożywczą. Ten sektor może być dalej rozwijany. Dania jest liderem w sektorze innowacji, jest również liderem w usługach cyfrowych i IT, a także liderem jeżeli chodzi o współprace między państwem a uniwersytetem" - zauważył.

Prezydent mówił także o współpracy na linii Polska - Dania.

"Jesteśmy sąsiadami na Morzu Bałtyckim i rozwój naszego regionu powinien być nasza wspólną ambicją. Nie powinniśmy zapominać o przedsiębiorcach, którzy mają innowacyjne pomysły" - powiedział.

kk/TVP INFO

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

Facebook