Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Niemiec do imigrantów z Afryki: Zostańcie w domu!

14.12.2017
Steinmeierwiki
Prezydent Niemiec do imigrantów z Afryki: Zostańcie w domu!

Niemiecki Prezydent Frank Walter Steinmeier odbył swoją pierwszą podróż do Afryki. Pełniący swoją funkcję od marca Steinmeier odwiedził Gambię oraz Ghanę.

Podczas swojej czterodniowej podróży do Afryki niemiecki prezydent w rozmowie z dziennikiem Daily Graphic zaznaczył, że migracja była ważnym punktem podczas obrad szczytu UE w Afryce i jest ważnym tematem w samych Niemczech. - W ostatnich latach Niemcy przyjęły setki tysięcy uchodźców. Musimy jednak wyraźnie rozróżnić uciekających przed wojną i przed politycznymi prześladowaniami i migrujących w poszukiwaniu lepszego, godnego życia – powiedział Frank Walter Steinmeier.

Prezydent Steinmeier przypomniał słowa wypowiedziane przez prezydenta Ghany, Nana Akufo-Addo, który w rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem przyznał, że ”Chcemy żeby młodzi Afrykańczycy zostali w Afryce”. - Chcemy pomóc Ghanie w zaoferowaniu młodym mieszkańcom lepszej perspektywy, niż ścieżka nielegalnej migracji, która zagraża życiu – powiedział Steinmeier.

- Mieszkańcy Ghany muszą wiedzieć, z jakimi niebezpieczeństwami będę się borykać wyruszając w długą i niebezpieczną podróż przez Saharę do Europy. Może się to skończyć w niewoli, okrutnym traktowaniu, a nawet w śmierci – przekonywał Steinmeier, zwracając uwagę na to, że handel ludźmi to miliardowy biznes i że wspólnym zadaniem obu państw jest edukowanie i ostrzeganie o tego rodzaju zagrożeniach.

Podczas swojej wizyty w Ghanie niemiecki prezydent otworzył centrum doradztwa migracyjnego w Akrze. Jego celem ma być wspieranie młodych mieszkańcow tego kraju poprzez doradztwo w zakresie szkoleń lub rozpoczęcia działalności gospodarczej. - To paradoksalne, Ghana dobrze prosperuje ekonomicznie, a młodzi ludzie nadal chcą opuścić swój kraj – powiedział Steinmeier.

kh/bundespraesident.de
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 2. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 3. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 4. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 5. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 6. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 7. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 8. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook