Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Premier ostro zaatakował dziennikarza

03.06.2014

Dla premiera Turcji korespondent CNN Ivan Watson to „sługus i agent”. Dziennikarz amerykańskiej stacji podpadł politykowi relacjami antyrządowych protestów w Stambule.

Watson, długoletni korespondent w Stambule, przygotował dla amerykańskiej telewizji informacyjnej relację w związku z pierwszą rocznicą największych od dziesięcioleci antyrządowych protestów w Turcji.

W sobotę dziennikarz został na krótko zatrzymany przez policję w czasie relacji na żywo poświęconej wielkiej mobilizacji policji na symbolicznym placu Taksim w Stambule, gdzie władze obawiały się zgromadzeń w rocznicę wielkich demonstracji z czerwca 2013 roku. Policjanci użyli w sobotę gazu łzawiącego i armatek wodnych, żeby rozpędzić ok. 1 tys. demonstrantów.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy w cywilu Watson został zwolniony zaraz po kontroli tożsamości, a policja przedstawiła wyjaśnienia.

Zwracając się do członków swojej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), Erdogan oświadczył, że zagraniczne media, których przedstawiciele przyjeżdżają do Turcji, "nie mają nic wspólnego z wolną, bezstronną prasą".

- Mają tu misję, są agentami - mówił turecki premier. Dodał, że jednym z nich jest "ten sługus CNN", który został przyłapany na "gorącym uczynku".

Erdogan przypomniał emitowane przez CNN wielogodzinne relacje na żywo z protestów na placu Taksim z 2013 roku i oświadczył, że były one obliczone na "podżeganie niepokojów". W oświadczeniu CNN podkreślono, że "relacje z Turcji zawsze były i w dalszym ciągu są właściwe, rzetelne i bezstronne".

Erdogan kilkakrotnie oskarżał zagraniczne media i obce rządy o ingerowanie w antyrządowe protesty w Turcji. Premier wyraził opinię, że również za skandalem korupcyjnym, który w grudniu ubiegłego roku dotknął ludzi z jego najbliższego otoczenia, był międzynarodowy spisek.

PAP

[FOTO: twitter.com: moment zatrzymania Ivana Watsona przez tureckich policjantów]

Słowa kluczowe:

Turcja

,

dziennikarz

Warto poczytać

 1. mid-epa05721093 17.01.2017

  Nie będzie delegalizacji NPD

  „Pomimo wrogiej konstytucji ideologii NPD powinna nadal korzystać z przywilejów przewidzianych dla partii politycznych".

 2. prezydentADwyadvashem 17.01.2017

  Prezydent w Yad Vashem: To wielka lekcja

  „Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale i zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na przemoc i antysemityzm”.

 3. mid-epa05723729 17.01.2017

  Wybory nowego szefa Parlamentu Europejskiego

  Wypracowane w ostatniej chwili porozumienie między liberałami i chadekami praktycznie przesądza o zwycięstwie Antonio Tajaniego.

 4. C2XIO5qXUAAQnj1 17.01.2017

  Prezydent Duda z wizytą Izraelu

  „Dziś Polskę i Izrael od wielu lat łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja”.

 5. trumpapepazflagaSI 17.01.2017

  Szef MSZ. Nie ma sygnałów zmiany polityki zagranicznej USA

  Gdyby nowa amerykańska administracja była w kwestii polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zupełnie odmiennego zdania niż odchodząca, taki sygnał dawno by już poszedł - uważa szef MSZ Witold Waszczykowski.

 6. czarneckifratriaSI 17.01.2017

  Czarnecki: Wygra Włoch. Ale który?

  To będą pierwsze od 38 lat realne wybory w Parlamencie Europejskim, historyczny moment - uważa europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy zawarli porozumienie z Europejską Partią Ludową w sprawie głosowań - stwierdził.

 7. waszczykowski 17.01.2017

  Waszczykowski: Wizyta Merkel "w okolicach" 7 lutego

  Szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiada, że wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie planowana jest "w okolicach" 7 lutego. W agendzie wizyty ma pojawić się wiele kwestii bilateralnych, ale i europejskich, jak Brexit czy kryzys migracyjny.

 8. samo3 17.01.2017

  Zakończono poszukiwania malezyjskiego samolotu

  Ostatnia jednostka opuściła obszar głębinowych poszukiwań we wtorek; w ciągu prawie trzech lat przeczesano 120 tys. km kwadratowych dna morskiego na Oceanie Indyjskim - sprecyzowano.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook