Jedynie prawda jest ciekawa


Premier na szczycie ASEM w Mongolii

16.07.2016

Podczas dwudniowego szczytu ASEM w Mongolii premier Beata Szydło przewodniczy polskiej delegacji. Tematem rozmów jest współpraca gospodarcza pomiędzy krajami Europy i Azji. Szefowa polskiego rządu zachęciła do ściślejszej współpracy w tym obszarze.

W dwudniowym szczycie gospodarczym ASEM, bierze udział delegacja Polska, której przewodniczy premier Beata Szydło. 

51 delegacji państwa Azji i Europy spotkały się, by rozmawiać o rozwoju współpracy, umocnić kontakty gospodarcze, a także ocenić dotychczasową 20-letnią działalność ASEM. 

Premier Szydło podczas spotkań dwustronnych rozmawiała już z prezydentem Szwajcarii, a także premierem Finlandii, a w planach jest spotkanie z szefami rządu Singapuru i Litwy. 

Szydło wygłosiła podczas sesji plenarnej wystąpienie, w którym zachęciła do ściślejszej współpracy gospodarczej z państwami azjatyckimi. 

Delegaci na forum minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych tragicznie na skutek zamachu w Nicei, a także złożyli kondolencje. 

„Wszyscy uczestnicy 11 szczytu ASEM są razem z mieszkańcami Francji i Europy. Myślę, że naszą sesję należy rozpocząć od minuty ciszy” - powiedział w imieniu zebranych prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż. 

Kondolencje złożyła także szefowa polskiego i zaznaczyła, że uczestnicy szczytu wyrażają swoje ubolewanie i gniew. 

„To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, w których powinniśmy myśleć o tych, którzy zginęli, o ich rodzinach, ale są to też momenty, w których powinniśmy bardzo wyraźnie i głośno mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, nie ma naszej zgody na to, żeby niewinni ludzie ginęli” - mówiła Szydło. 

 

ak/Radio Maryja 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook