Jedynie prawda jest ciekawa


Premier na szczycie ASEM w Mongolii

16.07.2016

Podczas dwudniowego szczytu ASEM w Mongolii premier Beata Szydło przewodniczy polskiej delegacji. Tematem rozmów jest współpraca gospodarcza pomiędzy krajami Europy i Azji. Szefowa polskiego rządu zachęciła do ściślejszej współpracy w tym obszarze.

W dwudniowym szczycie gospodarczym ASEM, bierze udział delegacja Polska, której przewodniczy premier Beata Szydło. 

51 delegacji państwa Azji i Europy spotkały się, by rozmawiać o rozwoju współpracy, umocnić kontakty gospodarcze, a także ocenić dotychczasową 20-letnią działalność ASEM. 

Premier Szydło podczas spotkań dwustronnych rozmawiała już z prezydentem Szwajcarii, a także premierem Finlandii, a w planach jest spotkanie z szefami rządu Singapuru i Litwy. 

Szydło wygłosiła podczas sesji plenarnej wystąpienie, w którym zachęciła do ściślejszej współpracy gospodarczej z państwami azjatyckimi. 

Delegaci na forum minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych tragicznie na skutek zamachu w Nicei, a także złożyli kondolencje. 

„Wszyscy uczestnicy 11 szczytu ASEM są razem z mieszkańcami Francji i Europy. Myślę, że naszą sesję należy rozpocząć od minuty ciszy” - powiedział w imieniu zebranych prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż. 

Kondolencje złożyła także szefowa polskiego i zaznaczyła, że uczestnicy szczytu wyrażają swoje ubolewanie i gniew. 

„To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, w których powinniśmy myśleć o tych, którzy zginęli, o ich rodzinach, ale są to też momenty, w których powinniśmy bardzo wyraźnie i głośno mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, nie ma naszej zgody na to, żeby niewinni ludzie ginęli” - mówiła Szydło. 

 

ak/Radio Maryja 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270afganistan 21.01.2018

  Afganistan: w ataku na hotel zginęło 18 osób, w tym 14 obcokrajowców

  Co najmniej 14 cudzoziemców i czterech Afgańczyków zginęło w ataku na hotel Intercontinental w stolicy Afganistanu Kabulu - poinformowało w niedzielę MSW tego kraju

 2. Statuawolnosci 21.01.2018

  Symbol USA zamknięty. Wszystko przez... brak rządu

  Statua Wolności, stojąca od 1886 r. na wyspie Liberty Island i dawne centrum przyjmowania emigrantów z Europy na wyspie Ellis to pierwsze ofiary nieuchwalenia przez Kongres prowizorium budżetowego, które spowodowało zawieszenie działalności rządu USA

 3. 1270kurdowie 20.01.2018

  Turcy bombardują Kurdów

  Premier Turcji Binali Yildirim poinformował w sobotę, że tureckie lotnictwo rozpoczęło atakowanie kurdyjskiej enklawy Afrin w prowincji Aleppo na północnym zachodzie Syrii.

 4. trump20012018 20.01.2018

  Afera gorsza od Watergate? Już wkrótce

  Członkowie amerykańskiej Izby Reprezentantów dostali kopie notatki, która potwierdza nadużycia FBI i Departamentu Sprawiedliwości w związku z inwigilacją kampanii Trumpa.

 5. VerhofstadtWIKI 19.01.2018

  Szokująca decyzja PE! Verhofstadt nie odpowie za "60-tysięczny marsz faszystów"

  Szef PE Antonio Tajani odpowiedział na list europosłów Zdzisława Krasnodębskiego i Marka Jurka ws. słów lidera liberałów Guya Verhofstadta o Marszu Niepodległości. Zdaniem Tajaniego szef PE musi szanować wolność wypowiedzi posłów, jeśli nie naruszają regulaminu

 6. vaccine18012018 19.01.2018

  Na Ukrainie ponad 1200 przypadków odry od początku roku. To już epidemia?

  - Od początku bieżącego roku na Ukrainie zarejestrowano 1285 przypadków zachorowania na odrę u dzieci i dorosłych - poinformowała w swym wystąpieniu w ukraińskim parlamencie pełniąca obowiązki ministra zdrowia Uljana Suprun.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook