Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Premier na szczycie ASEM w Mongolii

16.07.2016

Podczas dwudniowego szczytu ASEM w Mongolii premier Beata Szydło przewodniczy polskiej delegacji. Tematem rozmów jest współpraca gospodarcza pomiędzy krajami Europy i Azji. Szefowa polskiego rządu zachęciła do ściślejszej współpracy w tym obszarze.

W dwudniowym szczycie gospodarczym ASEM, bierze udział delegacja Polska, której przewodniczy premier Beata Szydło. 

51 delegacji państwa Azji i Europy spotkały się, by rozmawiać o rozwoju współpracy, umocnić kontakty gospodarcze, a także ocenić dotychczasową 20-letnią działalność ASEM. 

Premier Szydło podczas spotkań dwustronnych rozmawiała już z prezydentem Szwajcarii, a także premierem Finlandii, a w planach jest spotkanie z szefami rządu Singapuru i Litwy. 

Szydło wygłosiła podczas sesji plenarnej wystąpienie, w którym zachęciła do ściślejszej współpracy gospodarczej z państwami azjatyckimi. 

Delegaci na forum minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych tragicznie na skutek zamachu w Nicei, a także złożyli kondolencje. 

„Wszyscy uczestnicy 11 szczytu ASEM są razem z mieszkańcami Francji i Europy. Myślę, że naszą sesję należy rozpocząć od minuty ciszy” - powiedział w imieniu zebranych prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż. 

Kondolencje złożyła także szefowa polskiego i zaznaczyła, że uczestnicy szczytu wyrażają swoje ubolewanie i gniew. 

„To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, w których powinniśmy myśleć o tych, którzy zginęli, o ich rodzinach, ale są to też momenty, w których powinniśmy bardzo wyraźnie i głośno mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, nie ma naszej zgody na to, żeby niewinni ludzie ginęli” - mówiła Szydło. 

 

ak/Radio Maryja 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Greenpointwiki 25.07.2017

  Działacze polonijni protestują po wypowiedzi rzeczniczki Departamentu Stanu

  W datowanym 24 lipca liście otwartym do sekretarza stanu Rexa Tillersona działacze polonijni w USA zaprotestowali przeciwko wypowiedzi rzeczniczki Departamentu Stanu na temat proponowanej reformy sądownictwa w Polsce.

 2. kreml19062017 25.07.2017

  Kreml ostrzega przed "prowokowaniem napięcia" w Donbasie

  - Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ostrzegł we wtorek, że działania "prowokujące napięcia na linii rozgraniczenia" w Donbasie oddalają uregulowanie konfliktu. W ten sposób skomentował wypowiedź przedstawiciela USA Kurta Volkera na temat dostaw broni na Ukrainę.

 3. Berlin 25.07.2017

  Niemcy: Proces neonazistki wszedł w decydującą fazę

  Po ponad czterech latach proces niemieckiej neonazistki Beate Zschaepe, oskarżonej o współudział w 10 morderstwach popełnionych przez Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU), wszedł w decydującą fazę. We wtorek zaczęła się końcowa mowa prokuratora federalnego.

 4. McCain2007 25.07.2017

  Choroba mu nie przeszkadza! McCain będzie głosował ws. Obamacare

  Republikański senator John McCain zapowiedział, że powróci do Senatu USA na wtorkowe głosowanie, co może mieć kluczowe znaczenie dla wysiłków Republikanów by anulować wprowadzony w trakcie prezydentury Baracka Obamy system powszechnych świadczeń zdrowotnych.

 5. kreml19062017 25.07.2017

  Putin nałoży sankcje na Polskę? Chcą tego politycy

  Izba wyższa parlamentu Rosji, Rada Federacji, zwróciła się we wtorek do prezydenta Władimira Putina, by zlecił organom władz przedstawienie propozycji dotyczących możliwych "działań o charakterze ograniczającym" w sferach współpracy dwustronnej z Polską.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook