Jedynie prawda jest ciekawa


Premier na szczycie ASEM w Mongolii

16.07.2016

Podczas dwudniowego szczytu ASEM w Mongolii premier Beata Szydło przewodniczy polskiej delegacji. Tematem rozmów jest współpraca gospodarcza pomiędzy krajami Europy i Azji. Szefowa polskiego rządu zachęciła do ściślejszej współpracy w tym obszarze.

W dwudniowym szczycie gospodarczym ASEM, bierze udział delegacja Polska, której przewodniczy premier Beata Szydło. 

51 delegacji państwa Azji i Europy spotkały się, by rozmawiać o rozwoju współpracy, umocnić kontakty gospodarcze, a także ocenić dotychczasową 20-letnią działalność ASEM. 

Premier Szydło podczas spotkań dwustronnych rozmawiała już z prezydentem Szwajcarii, a także premierem Finlandii, a w planach jest spotkanie z szefami rządu Singapuru i Litwy. 

Szydło wygłosiła podczas sesji plenarnej wystąpienie, w którym zachęciła do ściślejszej współpracy gospodarczej z państwami azjatyckimi. 

Delegaci na forum minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych tragicznie na skutek zamachu w Nicei, a także złożyli kondolencje. 

„Wszyscy uczestnicy 11 szczytu ASEM są razem z mieszkańcami Francji i Europy. Myślę, że naszą sesję należy rozpocząć od minuty ciszy” - powiedział w imieniu zebranych prezydent Mongolii Cachiagijn Elbegdordż. 

Kondolencje złożyła także szefowa polskiego i zaznaczyła, że uczestnicy szczytu wyrażają swoje ubolewanie i gniew. 

„To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, w których powinniśmy myśleć o tych, którzy zginęli, o ich rodzinach, ale są to też momenty, w których powinniśmy bardzo wyraźnie i głośno mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, nie ma naszej zgody na to, żeby niewinni ludzie ginęli” - mówiła Szydło. 

 

ak/Radio Maryja 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 4. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 5. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 6. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 7. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook