Jedynie prawda jest ciekawa

Prawicowy węgierski dziennik ukarany

19.05.2016

Węgierski prawicowy dziennik "Magyar Hirlap" został ukarany za podżeganie do nienawiści.

- Prawicowy dziennik "Magyar Hirlap” został ukarany przez węgierską Radę ds. Mediów grzywną za artykuł podżegający do nienawiści - poinformował w czwartek Narodowy Urząd ds. Mediów i Komunikacji (NMHH).

W artykule, którego dotyczy kara, autor nazwał wyznawców islamu oraz imigrantów powyżej 14. roku życia potencjalnymi zabójcami.

Rada ds. Mediów nakazała niezwłoczne usunięcie materiału ze strony internetowej dziennika i zamieszczenie oświadczenia o złamaniu prawa, a także wymierzyła grzywnę wysokości 250 tys. forintów (3,5 tys. zł).

Oświadczenie ma zostać opublikowane na stronie głównej portalu magyarhirlap.hu w ciągu trzech dni od uprawomocnienia się decyzji Rady i pozostać na niej przez co najmniej tydzień.

W tym miesiącu Rada wymierzyła już grzywny także m.in. za wykluczanie osób upośledzonych ruchowo (uczestnik programu telewizyjnego nazwał ich „inkarnacją złych ludzi" i wezwał, by nie udzielać im pomocy), przyporządkowanie programu radiowego do niewłaściwej kategorii wiekowej oraz za ukrytą reklamę.

[fot. Wikipedia/monyesz1 - Indafotó/CC BY-SA 2.5 hu]

(PAP)/tp


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook