Jedynie prawda jest ciekawa


Prawicowy węgierski dziennik ukarany

19.05.2016

Węgierski prawicowy dziennik "Magyar Hirlap" został ukarany za podżeganie do nienawiści.

- Prawicowy dziennik "Magyar Hirlap” został ukarany przez węgierską Radę ds. Mediów grzywną za artykuł podżegający do nienawiści - poinformował w czwartek Narodowy Urząd ds. Mediów i Komunikacji (NMHH).

W artykule, którego dotyczy kara, autor nazwał wyznawców islamu oraz imigrantów powyżej 14. roku życia potencjalnymi zabójcami.

Rada ds. Mediów nakazała niezwłoczne usunięcie materiału ze strony internetowej dziennika i zamieszczenie oświadczenia o złamaniu prawa, a także wymierzyła grzywnę wysokości 250 tys. forintów (3,5 tys. zł).

Oświadczenie ma zostać opublikowane na stronie głównej portalu magyarhirlap.hu w ciągu trzech dni od uprawomocnienia się decyzji Rady i pozostać na niej przez co najmniej tydzień.

W tym miesiącu Rada wymierzyła już grzywny także m.in. za wykluczanie osób upośledzonych ruchowo (uczestnik programu telewizyjnego nazwał ich „inkarnacją złych ludzi" i wezwał, by nie udzielać im pomocy), przyporządkowanie programu radiowego do niewłaściwej kategorii wiekowej oraz za ukrytą reklamę.

[fot. Wikipedia/monyesz1 - Indafotó/CC BY-SA 2.5 hu]

(PAP)/tp


Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook