Jedynie prawda jest ciekawa


Prasa węgięrska: Niemcy chcą zniszczyć Ciprasa

14.07.2015

"Cipras się przeliczył i teraz wykorzystują to ci, którzy - choć nie wypowiadali tego otwarcie - od pierwszej chwili dążyli do zniszczenia go politycznie, przede wszystkim Niemcy" - pisze "Magyar Nemezet".

Węgierski "Magyar Nemezet" wyraża we wtorek opinię, że decyzja eurolandu, by rozpocząć negocjacje z Grecją ws. nowego pakietu pomocowego oznacza, iż "populistyczna kanclerz" Niemiec Angela Merkel chce zniszczyć politycznie greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.

Strefa euro postawiła Grecji twarde warunki dotyczące reform, a podjęcie rozmów uzależniła od zaaprobowania tego planu przez grecki parlament, który ma się tym zająć w środę.

"Cipras się przeliczył i teraz wykorzystują to ci, którzy - choć nie wypowiadali tego otwarcie - od pierwszej chwili dążyli do zniszczenia go politycznie, przede wszystkim Niemcy" - pisze "Magyar Nemezet". Zdaniem tego dziennika "w Berlinie - gdzie Cipras jest opatrywany przez media wyłącznie atrybutami populizmu, marksizmu i prawicowego populizmu - Angela Merkel od lat prezentuje w kwestii Grecji populizm najczystszej wody".

Węgierski dziennik wyraża przekonanie, że poniedziałkowe porozumienie strefy euro w sprawie Grecji miało służyć tylko chwilowemu uspokojeniu rynków. "Rząd Ciprasa może trochę odetchnąć, zanim zdecyduje, kiedy przystawić sobie pistolet do głowy. A gdy broń wypali, będzie temu towarzyszył cichy, pełen współczucia aplauz Berlina. A później - choćby potop, z Grexitem albo bez, na scenę wkroczy Rosja albo pojawi się inny, nieoczekiwany scenariusz" - pisze "Magyar Nemezet".

PAP/es

fot.PAP/EPA

Warto poczytać

 1. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 2. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 3. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 4. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 5. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook