Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prasa węgięrska: Niemcy chcą zniszczyć Ciprasa

14.07.2015

"Cipras się przeliczył i teraz wykorzystują to ci, którzy - choć nie wypowiadali tego otwarcie - od pierwszej chwili dążyli do zniszczenia go politycznie, przede wszystkim Niemcy" - pisze "Magyar Nemezet".

Węgierski "Magyar Nemezet" wyraża we wtorek opinię, że decyzja eurolandu, by rozpocząć negocjacje z Grecją ws. nowego pakietu pomocowego oznacza, iż "populistyczna kanclerz" Niemiec Angela Merkel chce zniszczyć politycznie greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.

Strefa euro postawiła Grecji twarde warunki dotyczące reform, a podjęcie rozmów uzależniła od zaaprobowania tego planu przez grecki parlament, który ma się tym zająć w środę.

"Cipras się przeliczył i teraz wykorzystują to ci, którzy - choć nie wypowiadali tego otwarcie - od pierwszej chwili dążyli do zniszczenia go politycznie, przede wszystkim Niemcy" - pisze "Magyar Nemezet". Zdaniem tego dziennika "w Berlinie - gdzie Cipras jest opatrywany przez media wyłącznie atrybutami populizmu, marksizmu i prawicowego populizmu - Angela Merkel od lat prezentuje w kwestii Grecji populizm najczystszej wody".

Węgierski dziennik wyraża przekonanie, że poniedziałkowe porozumienie strefy euro w sprawie Grecji miało służyć tylko chwilowemu uspokojeniu rynków. "Rząd Ciprasa może trochę odetchnąć, zanim zdecyduje, kiedy przystawić sobie pistolet do głowy. A gdy broń wypali, będzie temu towarzyszył cichy, pełen współczucia aplauz Berlina. A później - choćby potop, z Grexitem albo bez, na scenę wkroczy Rosja albo pojawi się inny, nieoczekiwany scenariusz" - pisze "Magyar Nemezet".

PAP/es

fot.PAP/EPA

Słowa kluczowe:

Grecja

,

Ateny

,

Angela Merkel

Warto poczytać

 1. modkwazamieszkiSI 27.03.2017

  USA i UE wzywają Rosję do wypuszczenia demonstrantów

  - Stany Zjednoczone potępiły aresztowania setek demonstrantów w Rosji. "Wzywamy rosyjski rząd do natychmiastowego zwolnienia wszystkich pokojowo protestujących" - oświadczył w niedzielę rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. Do wypuszczenia zatrzymanych wezwała też Unia Europejska.

 2. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 3. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

 4. 3323125139100078016c6o 26.03.2017

  Papież: Uprzedzenia i osobiste interesy to fałszywe światła

  "Kiedy obmawia się innych, nie idzie się w światłości, ale w mrokach" - ostrzegł.

 5. 15455312464ed4d631c4bo 26.03.2017

  Nawalny zatrzymany w Moskwie

  Główny lider rosyjskiej opozycji, Aleksiej Nawalny, został aresztowany podczas protestu antykorupcyjnego zorganizowanego w Moskwie.

 6. kodddt 26.03.2017

  Atak hakerów z Korei Płn. w Polsce pokazem siły

  Analitycy badający to wydarzenie zwracają uwagę, że polskie instytucje nie były jednymi celami hakerów działających dla rządu Korei Północnej.

 7. wy77s 26.03.2017

  Rozpoczęły się wybory w Bułgarii

  W niedzielę rano w ponad 12 tys. lokali wyborczych w kraju i za granicą rozpoczęły się wybory do bułgarskiego parlamentu.

 8. bialorus-stefek 25.03.2017

  Zatrzymania na demonstracji Dnia Wolności w Mińsku

  Pomimo braku zgody władz i ograniczenia przez milicję dostępu do planowanego miejsca akcji, na Prospekcie Niepodległości w stolicy Białorusi, Mińsku, w różnych miejscach zgromadzili się uczestnicy protestu. Milicja dokonuje zatrzymań.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook