Jedynie prawda jest ciekawa

Pożar na rosyjskim okręcie atomowym

16.09.2013

Jak informuje portal arcana.pl, pożar na rosyjskim okręcie atomowym „Tomsk”, zauważono ok. godziny 5 rano czasu moskiewskiego podczas wykonywania prac spawalniczych.

Doszło do natychmiastowej ewakuacji załogi. Na miejsce przybyło trzynaście ekip straży pożarnej, należących do jednostek Floty Pacyfiku oraz Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych FR.

Ministerstwo Obrony FR wydało komunikat, zgodnie z którym „przyczyną pożaru było naruszenie norm bezpieczeństwa prac spawalniczych”.

- Rosjanie uspokajają, że reaktor nie działał od 2011 r., kiedy to okręt znalazł się w dokach remontowych (remont zarządzono jeszcze w 2009 r.). Pomimo informacji Ministerstwa Obrony, przedstawiciele Floty Pacyfiku zapewnili w osobnym oświadczeniu, że „urządzenia mierzące radiację w rejonie okrętu Tomsk wykazują normalne wskaźniki” – podaje portal.

„Tomsk” to atomowy okręt podwodny projektu 949A, realizowanego jeszcze w czasach Związku Sowieckiego (od 1986 r.). W rosyjskiej marynarce „Tomsk” eksploatowany jest od 1996 r.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

arcana.pl/JKUB

[fot. Youtube]
Słowa kluczowe:

okręt podwodny

,

flota

,

pożar

,

reaktor

,

rosjanie

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook