Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pożar na rosyjskim okręcie atomowym

16.09.2013

Jak informuje portal arcana.pl, pożar na rosyjskim okręcie atomowym „Tomsk”, zauważono ok. godziny 5 rano czasu moskiewskiego podczas wykonywania prac spawalniczych.

Doszło do natychmiastowej ewakuacji załogi. Na miejsce przybyło trzynaście ekip straży pożarnej, należących do jednostek Floty Pacyfiku oraz Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych FR.

Ministerstwo Obrony FR wydało komunikat, zgodnie z którym „przyczyną pożaru było naruszenie norm bezpieczeństwa prac spawalniczych”.

- Rosjanie uspokajają, że reaktor nie działał od 2011 r., kiedy to okręt znalazł się w dokach remontowych (remont zarządzono jeszcze w 2009 r.). Pomimo informacji Ministerstwa Obrony, przedstawiciele Floty Pacyfiku zapewnili w osobnym oświadczeniu, że „urządzenia mierzące radiację w rejonie okrętu Tomsk wykazują normalne wskaźniki” – podaje portal.

„Tomsk” to atomowy okręt podwodny projektu 949A, realizowanego jeszcze w czasach Związku Sowieckiego (od 1986 r.). W rosyjskiej marynarce „Tomsk” eksploatowany jest od 1996 r.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

arcana.pl/JKUB

[fot. Youtube]
Słowa kluczowe:

okręt podwodny

,

flota

,

pożar

,

reaktor

,

rosjanie

Warto poczytać

 1. mig-st 21.10.2016

  Polskie "nie" dla przymusowej relokacji

  Sejm przyjął uchwałę, w której uznaje projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, dotyczący mechanizmu przymusowej relokacji uchodźców za niezgodny z zasadą pomocniczości.

 2. mil-st 21.10.2016

  Czesi kładą tamę rosyjskiej propagandzie

  Czeski rząd powołał specjalny zespół do przeciwdziałania kampanii dezinformacji i ofensywie propagandowej, jaką Rosja prowadzi na terytorium Czech

 3. fransdostallistodpisSI 20.10.2016

  Europosłowie PiS do Timmermansa: myli się pan

  List europosłów to odpowiedź na zarzuty, stawiane polskim władzom w wydanych 27 lipca zaleceniach w sprawie praworządności w Polsce i dotyczących sporu wokół TK.

 4. saltire-10700391920 20.10.2016

  Szkocja przygotowuje się do drugiego referendum?

  Szkocki rząd opublikował w czwartek projekt ustawy o drugim referendum w sprawie odłączenia się od Zjednoczonego Królestwa i rozpoczął konsultacje społeczne w tej sprawie. W pierwszym referendum na jesieni 2014 roku 55 proc. Szkotów odrzuciło niepodległość.

 5. szydlozworkaSI 20.10.2016

  Premier Beata Szydło na unijnym szczycie w Brukseli

  Przed posiedzeniem premier spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. "Będzie mowa o nowym konsensusie, zmianie polityki migracyjnej UE".

 6. franssss-timmermamas 20.10.2016

  Timmermans nie odpuści sprawy TK

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział w czwartek, że nie przestanie zajmować się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

 7. puuutinfinancialtimesSI 20.10.2016

  „FT”: Rosja atakuje światowy porządek

  "Zachodnie kraje muszą sobie zdać sprawę, że w Aleppo celem ataku jest też międzynarodowy system zasad, jaki został wypracowany po drugiej wojnie światowej".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook