Jedynie prawda jest ciekawa

Pożar na rosyjskim okręcie atomowym

16.09.2013

Jak informuje portal arcana.pl, pożar na rosyjskim okręcie atomowym „Tomsk”, zauważono ok. godziny 5 rano czasu moskiewskiego podczas wykonywania prac spawalniczych.

Doszło do natychmiastowej ewakuacji załogi. Na miejsce przybyło trzynaście ekip straży pożarnej, należących do jednostek Floty Pacyfiku oraz Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych FR.

Ministerstwo Obrony FR wydało komunikat, zgodnie z którym „przyczyną pożaru było naruszenie norm bezpieczeństwa prac spawalniczych”.

- Rosjanie uspokajają, że reaktor nie działał od 2011 r., kiedy to okręt znalazł się w dokach remontowych (remont zarządzono jeszcze w 2009 r.). Pomimo informacji Ministerstwa Obrony, przedstawiciele Floty Pacyfiku zapewnili w osobnym oświadczeniu, że „urządzenia mierzące radiację w rejonie okrętu Tomsk wykazują normalne wskaźniki” – podaje portal.

„Tomsk” to atomowy okręt podwodny projektu 949A, realizowanego jeszcze w czasach Związku Sowieckiego (od 1986 r.). W rosyjskiej marynarce „Tomsk” eksploatowany jest od 1996 r.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

arcana.pl/JKUB

[fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. NiszczycielUSApublicnavymil 13.12.2017

  Okrętami wojennymi w narkotyki. USA wypowiada wojnę przemytnikom

  Marynarka wojenna USA (US Navy) będzie ponownie brała udział w antynarkotykowych misjach Dowództwa Południowego (United States Southern Command - SOUTHCOM) - podał przeznaczony dla personelu marynarki magazyn informacyjny "Navy Times"

 2. Twitter1 13.12.2017

  Policja? Proszę przyjechać na Twittera! Rosja żąda by portal usunął konto opozycji

  Rosyjski regulator Roskomnadzor skierował do portalu społecznościowego Twitter pismo z żądaniem usunięcia konta ruchu Otwarta Rosja, związanego z byłym szefem koncernu Jukos Michaiłem Chodorkowskim - poinformowali w środę przedstawiciele Otwartej Rosji

 3. Tusk24112017 13.12.2017

  Tusk postawił się w Brukseli w sprawie relokacji uchodźców. To dobra wiadomość dla Polski

  Stanowisko przedstawione przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska świadczy o tym, iż zauważył on oczekiwania wielu państw członkowskich dot. metod wyjścia z kryzysu migracyjnego - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański

 4. Jerozolima 13.12.2017

  Ostra odpowiedź Organizacji Współpracy Islamskiej na decyzję Trumpa

  Organizacja Współpracy Islamskiej (OWI) w deklaracji ze szczytu w Stambule uznała Jerozolimę Wschodnią za stolicę Palestyny i wezwała społeczność międzynarodową do podobnej deklaracji.

 5. 1270wyszyn 12.12.2017

  Ważny krok na drodze do beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego

  Komisja kardynałów i biskupów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała we wtorek dekret o heroiczności cnót prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego (1901-1981) - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł kościelnych.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook