Jedynie prawda jest ciekawa


Powiązania ukraińskich biznesmenów

02.04.2013

Kto jest najbogatszym obywatelem Ukrainy? Biznesmen powiązany z prezydentem Janukowyczem. Zdaniem kijowskiego tygodnika „Fokus” biznesmeni powiązani z władzą zarabiają coraz więcej, a ich liczba stale rośnie.

Na szczycie listy najbogatszych obywateli Ukrainy pozostał Rinat Achmetow, biznesmen uznawany za zaufaną osobę prezydenta Wiktora Janukowycza. Biznesmen może być znany bardziej ze swojej działalności sportowej. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar Donieck oraz fundatorem stadionu w Doniecku na którym odbywały się spotkania Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Dla porównania, najbogatszy Polak według „Forbesa”, czyli Jan Kulczyk, dysponuje sumą 5-krotnie mniejszą – dodaje DGP.

Kolejną pozycję zajmuje Dmytra Firtasza, który w zeszłym roku przejął, wraz z szefem Administracji Prezydenta Serhijem Liowoczkinem, najpopularniejszy kanał telewizyjny - Inter.

A oto ciekawy przypadek - Ołeksandr Janukowycz. Oczywiście nie jest to zbieżność nazwisk. Syn prezydenta Ukrainy w zeszłym roku podwoił swój majątek, zwiększając go z kwoty 100 mln. dolarów, do bagatela 200 mln. Według kijowskiej gazety „Fokus” Ołeksandr zajmuje 76 miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

W rankingu mamy debiutanta, a jest nim Serhij Kurczenko, który inwestuje w sektor energetyczny i również( z pewnością jest to czysty przypadek) jest powiązany z rodziną Janukowycza.

Zdaniem kijowskiego tygodnika „Fokus” najbogatsi, którzy są powiązani z władzą, starają się nie afiszować ze swoim majątkiem. Czy oznacza to, że są tak skromni?

DGP, lz

[fot: wikipedia]

Warto poczytać

 1. trump11042018 21.06.2018

  Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

  Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

 2. burger21062018 21.06.2018

  Skandaliczna reklama? Burger King przeprasza obrażone rosyjskie kobiety

  Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi Burger King przeprosiła za opublikowanie reklamy oferującej darmowe hamburgery Rosjankom, które podczas piłkarskich mistrzostw świata "zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu".

 3. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 4. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 5. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 6. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 7. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 8. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook