Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Powiązania ukraińskich biznesmenów

02.04.2013

Kto jest najbogatszym obywatelem Ukrainy? Biznesmen powiązany z prezydentem Janukowyczem. Zdaniem kijowskiego tygodnika „Fokus” biznesmeni powiązani z władzą zarabiają coraz więcej, a ich liczba stale rośnie.

Na szczycie listy najbogatszych obywateli Ukrainy pozostał Rinat Achmetow, biznesmen uznawany za zaufaną osobę prezydenta Wiktora Janukowycza. Biznesmen może być znany bardziej ze swojej działalności sportowej. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar Donieck oraz fundatorem stadionu w Doniecku na którym odbywały się spotkania Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Dla porównania, najbogatszy Polak według „Forbesa”, czyli Jan Kulczyk, dysponuje sumą 5-krotnie mniejszą – dodaje DGP.

Kolejną pozycję zajmuje Dmytra Firtasza, który w zeszłym roku przejął, wraz z szefem Administracji Prezydenta Serhijem Liowoczkinem, najpopularniejszy kanał telewizyjny - Inter.

A oto ciekawy przypadek - Ołeksandr Janukowycz. Oczywiście nie jest to zbieżność nazwisk. Syn prezydenta Ukrainy w zeszłym roku podwoił swój majątek, zwiększając go z kwoty 100 mln. dolarów, do bagatela 200 mln. Według kijowskiej gazety „Fokus” Ołeksandr zajmuje 76 miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

W rankingu mamy debiutanta, a jest nim Serhij Kurczenko, który inwestuje w sektor energetyczny i również( z pewnością jest to czysty przypadek) jest powiązany z rodziną Janukowycza.

Zdaniem kijowskiego tygodnika „Fokus” najbogatsi, którzy są powiązani z władzą, starają się nie afiszować ze swoim majątkiem. Czy oznacza to, że są tak skromni?

DGP, lz

[fot: wikipedia]

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Kijów

,

Janukowicz

,

Neste

,

Polacey

Warto poczytać

Facebook