Jedynie prawda jest ciekawa


Porzucił życie modela by wstąpić do izraelskiej armii

28.04.2017

James Hirschfield urodził się w Wielkiej Brytanii i to tam został modelem.

"Zdecydowałem, że nie mogę żyć poza Izraelem w sytuacji gdy przebywają tam 18, 19, 20-taki gotowe oddać życie w obronie państwa tylko po to bym ja i moja rodzina byli bezpieczni jeśli je odwiedzimy - mówi były model, który w tym roku wstąpił do armii państwa Izrael, stając się pełnoprawnym żołnierzem IDF.

"Swego czasu modeling był ciekawym doświadczeniem, czymś nowym i odmiennym" - mówił w rozmowie z gazeta The Jerusalem Post nowy rekrut w armii - "I gdyby nie to, że coś rozpaliło moje serce i skłoniło bym przybył do Izraela zapewne wciąż byłbym modelem.

James Hirschfield urodził się w Wielkiej Brytanii i to tam został modelem. Współpracował z globalną firmą Hugo Boss a potem - w Stanach Zjednoczonych - zaczął zajmować się profesjonalnie golfem, z czasem zostając trenerem tej dyscypliny. Jednak wreszcie jego marzeniem stało się dołączenie do armii Izraela.

Po trzech odmowach komisji rekrutacyjnej czwarty wniosek przeszedł pozytywną weryfikację i model został przyjęty do wojska w randze szeregowca.

były model nie kryje satysfakcji. Podkreśla, że choć jego kontrakt z armią zawarty został na półtora roku to liczy on na dłuższy pobyt w armii.

"Mam pełną świadomość tego, że każdy z żołnierzy pozostawił coś za sobą - rodzinę, przyjaciół" - mówi Hirschfield - "Dlatego właśnie jesteśmy tutaj tak bardzo zżyci, stajemy się jedną, wielką rodziną."

Warto poczytać

 1. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 2. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 3. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 4. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 5. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 6. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook