Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ponad sto ofiar katastrofy promu w Indiach

01.05.2012

Do 103 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu, który przewrócił się w poniedziałek przy złej pogodzie na Brahmaputrze w Indiach; co najmniej 100 osób jest zaginionych - poinformował we wtorek przedstawiciel lokalnych władz. Trwa akcja ratunkowa.

Poprzedni bilans mówił o co najmniej 41 zabitych i 150 zaginionych.      

Prom był przeładowany; płynęło nim ok. 350 osób.      

Nurkowie i ratownicy całą noc przeszukiwali rzekę. Wyłowili z niej 103 ciała. Akcję ratunkową utrudniał silny wiatr i opady deszczu - powiedział przedstawiciel władz stanu Asam w północno-wschodnich Indiach Tarun Gogoi.      

Szef policji w tym stanie J.N. Choudhury poinformował wcześniej, że prom rozpadł się na dwie części i że ok. 150 osób, które znajdowały się na górnym pokładzie, zdołano uratować lub same dopłynęły do brzegu.        

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem na Brahmaputrze w pobliżu Fakiragram najpewniej z powodu silnego wiatru i deszczu. Region leży ok. 350 km na zachód od Gauhati, blisko Bangladeszu, którego władze poproszono o pomoc.     

Premier Indii Manmohan Singh wydał oświadczenie, w którym wyraził żal z powodu śmierci ludzi.      

Agencja AP pisze, że w rejonie, gdzie doszło do katastrofy, promy i łodzie są najczęstszym środkiem transportu i większość promów jest przepełniona, a zasady bezpieczeństwa nie są przestrzegane. 

PAP

[fot.arch.]

Słowa kluczowe:

Indie

,

prom

,

katastrofa

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook