Jedynie prawda jest ciekawa


Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

26.04.2018
liverpoolalfie26042018
Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

Przed szpitalem w Liverpoolu, w którym przetrzymywany przez cały czas jest Alfie Evans, z reporterami rozmawiał dziś ojciec chłopca. Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widać było polską flagę.

Ojciec chłopca dziękował naszym rodakom i prezydentowi Andrzejowi Dudzie za okazane wsparcie. Napisał o tym m. in. Jakub Krupa, reporter Polskiej Agencji Prasowej.

– Pomagali nam polscy prawnicy. Jestem ujęty polską serdecznością. Polska jest niesamowita, zanim Polacy stanęli w naszej obronie, poznałem ich wielu w szkołach. Miałem kiedyś sąsiada z Polski. Trudno mi uwierzyć w to cale wsparcie, to wiele znaczy. Takie wsparcie, kolejnego kraju. Po prostu nie mam słów podziękowania za poparcie, którego udzielił nam polski prezydent – mówił ojciec chłopca.

Solidarność z niespełna dwuletnim Alfiem wyrażają nieustannie setki tysięcy Polaków, którzy w różnorodny sposób próbują wspierają walkę rodziców o prawo do decydowania o swoim synu. W niektórych polskich kościołach księża wspominali o chłopcu w swoich intencjach, wsparcie modlitewne połączyło naszych rodaków również w sieciach społecznościowych. Poparcie dla rodziców i dla Alfiego deklarowali też polscy kierowcy ciężarówek, którzy pracują na terenie Wielkiej Brytanii. 

ac/twitter

Warto poczytać

 1. merkel21052018 21.05.2018

  Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

  Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców.

 2. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

 3. 1270szartinkakominka 21.05.2018

  Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

  Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała d

 4. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 5. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 6. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 7. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 8. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook