Jedynie prawda jest ciekawa


"Polska czci morderców z AK". Szokujące słowa

12.02.2018
AK12022018
"Polska czci morderców z AK". Szokujące słowa

Rosyjski portal Funduszu Kultury Strategicznej oczernia polskie podziemie niepodległościowe - alarmuje portal dorzeczy.pl

Do Rzeczy cytuje tekst opublikowany na portalu z okazji zbliżającej się rocznicy powstania Armii Krajowej. - AK została sformowana na rozkaz wodza naczelnego Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego jako przeciwwaga do Armii Ludowej, walczącej z hitlerowcami ramię w ramię z Armią Czerwoną - czytamy. - AK nie było odpowiedzią na AL. Armia Krajowa powstała bowiem w 1942 roku, Armia Ludowa natomiast - w 1944. Raczej więc to AL była przeciwwagą - odpowiada Maciej Pieczyński. 

Dalej jest jeszcze zabawniej, ponieważ rosyjski portal sugeruje, że Armia Krajowa organizowała ekspedycje karne przeciwko prawosławnej ludności, a po rozformowaniu jej żołnierze "terroryzowali i mordowali polskich milicjantów i funkcjonariuszy państwowych"

- Akurat polscy bohaterowie, bojownicy AK, w większości uczestniczyli w eksterminacji ludności żydowskiej - przekonuje portal Funduszu Kultury Strategicznej.

- Nie ofiary morderców, ale sami zabójcy zostali uznani za bohaterów w Polsce - podsumowuje portal

Co więcej, w innym tekście na portalu czytamy że znowelizowana ustawa o IPN może zostać przez Polskę użyta dla własnych ukrytych celów, na przykład aby wzmocnić polski szowinizm, a w szczególności rozszerzyć rusofobię. Autorzy portali uważają również za "reakcyjne" twierdzenie że Polska nie została w 1945 roku wyzwolona przez Armię Czerwoną, ale okupowana i podporządkowana. O podsycanie takiego "rewizjonistycznego zniekształcania pokonania przez armię radziecką nazistowskiego i europejskiego faszyzmu" oskarżono Donalda Trumpa, odwołując się do jego lipcowego przemówienia w Warszawie. 

kh/dorzeczy/fondsk.ru
Fot: PAP/Radek Pietruszka

PAP/Radek Pietruszka

Warto poczytać

 1. BazylikaGrobuPanskiego25022018 25.02.2018

  Niespokojnie w Jerozolimie. Bazylika Grobu Pańskiego zamknięta w proteście przeciw polityce Izraela

  Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej

 2. HutaPieniacka25022018 25.02.2018

  Upamiętniono ofiary zbrodni w Hucie Pieniackiej. Zamordowano tam kilkuset Polaków

  W Hucie Pieniackiej, nieistniejącej dziś wsi w obwodzie lwowskim, odbyły się w niedzielę uroczystości upamiętniające 74. rocznicę tragedii jej polskich mieszkańców, wymordowanych przez oddziały ukraińskiej dywizji SS-Galizien

 3. halicki25022018 25.02.2018

  Platforma namawia do przyjęcia Euro. "Europa rozwija się szybciej dzięki wspólnej strefie walutowej"

  - Politycy odnieśli się do zapowiedzi Grzegorza Schetyny o przedstawieniu strategii dotyczącej przyjęcia przez Polskę euro.

 4. womanusa25022018 25.02.2018

  Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

  Waszyngtońska policja zidentyfikowała kobietę, która w piątek próbowała staranować bramę do Białego Domu. Sprawczynią okazała się 35-letnia mieszkanka stanu Tennessee, Jessica Ford.

 5. trudeau25022018 25.02.2018

  Ukochany przez lewicę premier Kanady stał się obiektem kpin. Teraz może jeszcze stracić władzę

  Justin Trudeau z rodziną udał się na wizytę państwową do Indii. Jego wizyta miała na celu wzmocnienie współpracy gospodarczej pomiędzy Indiami i Kanadą – ale wywołała skandal, który może kosztować go władzę.

 6. 1270estonia 24.02.2018

  Estonia świętuje 100-lecie niepodległości

  Z tej okazji na stronie rządowego programu "Niepodległa" przygotowano specjalny film z życzeniami dla naszych przyjaciół.

 7. Gettowiki 24.02.2018

  Polski dyplomata ocalił 2 tysiące Żydów. Dziś nie ma nawet grobu

  Konsul Konstanty Rokicki wystawił w latach 40. ponad tysiąc fałszywych paszportów Paragwaju dla ok. 2 tys. polskich Żydów - podała na Twitterze ambasada RP w Bernie. Dokumentów, które w czasie Holokaustu ratowały Żydom życie, było więc znacznie więcej niż szacowali historycy

 8. 1270macron 23.02.2018

  Francja przedstawiła kolejny plan walki z radykalizacją

  Trzy lata po dżihadystycznych atakach ze stycznia 2015 roku francuski rząd przedstawił w piątek nowy plan walki z radykalizacją. Przewiduje on m.in. odizolowanie więźniów, których uznano za zradykalizowanych, i zwiększenie kontroli nad prywatnymi szkołami.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook