Jedynie prawda jest ciekawa


Polska coraz bardziej zagrożona rosyjskim atakiem nuklearnym

19.06.2012

- Groźby nuklearne pod adresem Polski powracają. Rosjanie obniżają próg decyzji o ataku nuklearnym. Wielu ekspertów wskazuje również, że Władimir Putin w 2000 roku mógł podjąć decyzję o wznowieniu produkcji broni jądrowej – pisze Tomasz Szatkowski w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Autor artykułu zaznacza, że nawet osoby pamiętające wyścig zbrojeń zdają się być przekonane, że broń nuklearna jest przeżytkiem dawnej epoki. Wskazuje jednak, że to myślenie nieuprawnione. - Niestety, obserwując ostatnie działania Rosji, możemy stwierdzić, że zagrożenie nuklearne dla Polski nadal istnieje, a nawet wzrasta - zaznacza.

Publicysta wskazuje, że nie wiadomo obecnie, jakim arsenałem de facto dysponuje Rosja, a wielu specjalistów nie wyklucza, że wbrew wcześniejszym tendencjom Moskwa kilkanaście lat temu wróciła do produkcji broni jądrowej. Co równie niepokojące, Kreml obniża progi użycia tego typu broni. - Deklarują obecnie gotowość do „pierwszego użycia” broni atomowej także wobec krajów nienuklearnych, które poważnie zagrożą rosyjskim interesom.(...) Rosjanie zdają się liczyć, że ich radykalna przewaga w tej kategorii, w połączeniu z porozumieniem NATO-Rosja o nieskładowaniu głowic nuklearnych na terytorium nowych państw członkowskich Sojuszu, może im pozwolić na bezkarne zastraszanie NATO, poprzez atak nuklearny właśnie na terytorium Polski lub państw bałtyckich - pisze w "GPC".

Dziennikarz zaznacza, że oznacza to „powrót groźby nuklearnej wobec Polski”. Szatkowski przypomina, że atak na Polskę Rosjanie ćwiczą od 1999 w ramach ćwiczeń „Zapad”. Zdaniem autora tekstu, te ćwiczenia mają na celu zastraszanie Sojuszu.

Więcej w „GPC”

as
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

 2. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 6. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 7. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook