Jedynie prawda jest ciekawa

Polska coraz bardziej zagrożona rosyjskim atakiem nuklearnym

19.06.2012

- Groźby nuklearne pod adresem Polski powracają. Rosjanie obniżają próg decyzji o ataku nuklearnym. Wielu ekspertów wskazuje również, że Władimir Putin w 2000 roku mógł podjąć decyzję o wznowieniu produkcji broni jądrowej – pisze Tomasz Szatkowski w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Autor artykułu zaznacza, że nawet osoby pamiętające wyścig zbrojeń zdają się być przekonane, że broń nuklearna jest przeżytkiem dawnej epoki. Wskazuje jednak, że to myślenie nieuprawnione. - Niestety, obserwując ostatnie działania Rosji, możemy stwierdzić, że zagrożenie nuklearne dla Polski nadal istnieje, a nawet wzrasta - zaznacza.

Publicysta wskazuje, że nie wiadomo obecnie, jakim arsenałem de facto dysponuje Rosja, a wielu specjalistów nie wyklucza, że wbrew wcześniejszym tendencjom Moskwa kilkanaście lat temu wróciła do produkcji broni jądrowej. Co równie niepokojące, Kreml obniża progi użycia tego typu broni. - Deklarują obecnie gotowość do „pierwszego użycia” broni atomowej także wobec krajów nienuklearnych, które poważnie zagrożą rosyjskim interesom.(...) Rosjanie zdają się liczyć, że ich radykalna przewaga w tej kategorii, w połączeniu z porozumieniem NATO-Rosja o nieskładowaniu głowic nuklearnych na terytorium nowych państw członkowskich Sojuszu, może im pozwolić na bezkarne zastraszanie NATO, poprzez atak nuklearny właśnie na terytorium Polski lub państw bałtyckich - pisze w "GPC".

Dziennikarz zaznacza, że oznacza to „powrót groźby nuklearnej wobec Polski”. Szatkowski przypomina, że atak na Polskę Rosjanie ćwiczą od 1999 w ramach ćwiczeń „Zapad”. Zdaniem autora tekstu, te ćwiczenia mają na celu zastraszanie Sojuszu.

Więcej w „GPC”

as
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 18.12.2017

  "Izwiestija": Rosja tworzy nową armię na Dalekim Wschodzie

  Rosja planuje połączenie lotnictwa morskiego oraz sił obrony przeciwlotniczej swojej Floty Pacyfiku i utworzenie armii, której sztab mieścił się będzie na Kamczatce

 2. dzieci17122017 17.12.2017

  Dzieci śpiewają hymn ku czci diabła. Chora zabawa czy wstęp do satanizmu?

  W czasie Adwentu, kiedy chrześcijanie przygotowują się do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia, w Holandii kilkuletnie maluchy uczą się piosenki o tym, że są „dziećmi diabła”.

 3. 1270dontrump 17.12.2017

  Putin podziękował Trumpowi za pomoc CIA w udaremnieniu zamachu

  Prezydent Władimir Putin zatelefonował w niedzielę do prezydenta Donalda Trumpa, by podziękować mu za przekazane przez CIA informacje, które umożliwiły udaremnienie ataku terrorystycznego w Rosji - poinformowała służba prasowa Kremla.

 4. Berlinzamach2016wiki 17.12.2017

  Nowe fakty w sprawie zamachowca z Berlina. Policja wiedziała że uczy się budować bombę i oferuje usługi ISIS. Nic z tym nie zrobiono

  Islamski terrorysta Anis Amri, który rok temu w Berlinie zabił 12 osób, był na długo przed zamachem intensywnie obserwowany przez niemieckie służby - podał w niedzielę dziennik "Welt am Sonntag". Nie wiadomo, dlaczego go nie aresztowano

 5. Papiez17122017 17.12.2017

  "Dziękujemy Bogu za mądrego pasterza". Papież Franciszek kończy 81 lat

  Papież Franciszek kończy w niedzielę 81 lat. Katolicki dziennik "Avvenire" pisze, że papież nie lubi ceremonii na swoją cześć. Przypomina, że przed rokiem z okazji urodzin zaprosił grupę bezdomnych na śniadanie w Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook