Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polscy żołnierze uratowali zakładnika

03.02.2012

Życzylibyśmy sobie tylko takich wieści z zagranicznych misji polskich żołnierzy. Odbijając zakładnika Polacy uratowali mu życie, bo czekała go egzekucja.

Jak poinformował kpt. Jacek Thomas z Sekcji Informacyjno-Prasowej X zmiany polskiego kontyngentu w Afganistanie, w wyniku zakończonej sukcesem operacji uwolniono jednego zakładnika oraz zatrzymano pięciu porywaczy.

Przy zatrzymanych znaleziono broń i wyposażenie, m.in. kilka karabinków AK-47, magazynki z amunicją i granaty. Zakładnikiem był pracownik afgańskiej firmy współpracujący z Prowincjonalnym Zespołem Odbudowy (PRT) w Ghazni.

Uwalniając zakładnika Polacy uratowali mu życie, bo nastąpiło to w dniu, w którym miała nastąpić jego egzekucja. Porywacze chcieli w ten sposób zastraszyć lokalną ludność i zniechęcić do współpracy z administracją afgańską i siłami koalicyjnymi przy odbudowie Afganistanu.

Operację zaplanowano i przeprowadzono w ścisłej współpracy z afgańskim i polskim wywiadem oraz wsparciem żołnierzy Zgrupowania Bojowego „Alfa”.

ruk

 

[fot. mon.gov.pl, kpt. Dariusz Guzenda]
Słowa kluczowe:

Afganistan

,

zakładnik

,

Polacy

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook