Jedynie prawda jest ciekawa

Polak z ISIS zatrzymany

14.10.2015

"Polak, który walczył w szeregach Państwa Islamskiego, został aresztowany przez władze Jordanii." - informuje portal rmf24.pl

Zatrzymany to Abu Bakr Al Sham, czyli Adam Al.N. urodzony w Niemczech syn Polki. Bohater wywiadu Witolda Gadowskiego dla tygodnika "ABC".

"Nawróćcie się, póki jest jeszcze czas. Póki nie przyszliśmy do waszych domów, aby sprawdzić, czy jesteście wierni Bogu Jedynemu. Jeśli nie, to zginiecie jak wszyscy niewierni. Takie jest prawo Allaha. My zwyciężymy, dojdziemy do Rzymu i na Placu Świętego Piotra będziemy urządzać masowe egzekucje niewiernych" - mówił "ABC" Adam Al.N, znany pod wymyślonym przez Witolda Gadowskiego pseudonimem Adrian.

Co ciekawe Abu Bakr Al Sham został zatrzymany dopiero w państwie muzułmańskim, jakim jest Jordania. Choć ustalono, że przeszedł szkolenia w Syrii i walczył w szeregach ISIS, nie potrafiono go skazać za terroryzm. Wrócił do Niemiec, gdzie w oparciu o informacje polskich służb został aresztowany, jednak nie udowodniono jego związków z terrorystami i deportowano do Polski. W naszym kraju też nie potrafiono go skazać i wypuszczono na wolność. Mimo, że był pod obserwacją służb, udało mu się uciec z Polski. Zatrzymano go dopiero w Jordanii.

mly/wPolityce.pl/rmf24.pl

 [fot. tygodnik "ABC"]

Warto poczytać

 1. 04TABLETYWLOMBARDIISI27072017 27.07.2017

  Włochy: 24 tysiące tabletów na rzecz autonomii

  Władze regionalne Lombardii w północnych Włoszech rozpisały referendum ws. autonomii. Zarzucają władzom w Rzymie, że kradną pieniądze z budżetu. W referendum lombardzkim głosowanie będzie elektroniczne i anonimowe. Rządząca nad Tybrem lewica zarzuca Lombardczykom, że uprawiają propagandę.

 2. 01FIVOJUNCKERZYWNOSCSI27072017 27.07.2017

  Warto bić się o swoje - możliwe nowe unijne prawo o żywności

  We wrześniu będą opublikowane unijne wytyczne do standardów żywności. To pierwszy efekt wspólnego nacisku państw Grupy Wyszehradzkiej na Brukselę ws. podwójnych standardów produktów spożywczych.

 3. budapeszt 27.07.2017

  Węgierski MSZ: Niech UE nie zachowuje się jak Matka Teresa

  Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto wezwał w czwartek Unię Europejską, by nie zachowywała się jak Matka Teresa, bo Unia nie rozdaje pomocy humanitarnej. Według niego w Europie trwa kampania przeciw tym, którzy nie chcą przyjmować nielegalnych imigrantów.

 4. Macron27072017 27.07.2017

  Francja zmienia taktykę. Rejestrację azylantów przeniesie do Afryki

  Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek, że Francja utworzy w Libii tzw. hotspoty, czyli ośrodki rejestracji dla migrantów ubiegających się o azyl w Europie. Dodał, że liczy, iż proces ten rozpocznie się jeszcze "tego lata".

 5. 1270ISLAMPD2707 27.07.2017

  To ma być terror na wielką skalę. ISIS: „Będziemy zabijać Wasze dzieci, mordować Wasze kobiety”!

  Terroryści z ISIS planują mordy na wielką skalę i ćwiartowanie ofiar

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook