Jedynie prawda jest ciekawa


Polak ofiarą emigrantów? Wdarli mu się do ciężarówki!

28.09.2017

Europejskie władze nie radzą sobie z inwazją emigrantów i podejmowanymi przez nich próbami dostania się na Wyspy Brytyjskie. Doświadczył tego polski kierowca ciężarówki, na pokład której wdarli się nielegalni podróżujący.

Całe zdarzenie zostało uchwycone kamerą jadącego za ciężarówką samochodu osobowego. Na nagraniu widać, jak pasażerowie na gapę pojedynczo opuszczają przyczepę w trakcie jazdy i uciekają do pobliskiego lasu. Jeden z samochodów próbuje im przeszkadzać – bezskutecznie.

Wideo, na którym możemy zobaczyć przebieg zdarzenia, które miało miejsce na autostradzie M1, umieścił na swoim koncie na Facebooku użytkownik Jake Thorpe. Jak informuje portal Polaków na Wyspach, Polish Express, zostało ono opatrzone następującym komentarzem:

„Moi rodzice jechali dziś zobaczyć mojego nowo narodzonego syna, gdy dostrzegli tych drani wyskakujących z ciężarówki na M1! Ich samochód to Vauxhall jadący zaraz za [ciężarówką], którym próbują powstrzymać sk******i przed skokiem (…) Kierowca najwyraźniej wiedział, że oni tam są, ponieważ uciekł z miejsca zanim przyjechały służby. To nagranie, zdjęcia i numer rejestracyjny pojazdu zostały przekazane [policji], ale nie mam wątpliwości, że [imigranci] do poniedziałku rano pojawią się w Northampton i poproszą o zasiłki”. 

 

Także pod wpisem na Facebooku pojawiły się komentarze sugerujące, że kierowca z Polski wiedział, kogo wiezie i robił to z premedytacją. Próbowaliśmy wyjaśnić sytuację z firmą spedycyjną, której logo widnieje na „pace” ciężarówki, ale nie znaleźliśmy osoby, która chciałaby skomentować całe zdarzenie.

Jednak już nawet pobieżne spojrzenie, na to, w jaki sposób imigranci we francuskim Calais próbują dostać się na ciężarówki zmierzające do Anglii, uzmysławia, jak wygląda ten proceder. Kierowcy często nawet nie są świadomi, że wiozą „dodatkowy ładunek”, a jeżeli nawet to odkryją, nie każdy ma wystarczająco dużo odwagi, by samemu stawić czoło pasażerom na gapę. Zdesperowani imigranci często reagują agresją, a nawet przemocą. Nie ulega wątpliwości, że zamiast szukać winnych, służby powinny zająć się uszczelnieniem granicy i ochroną kierowców, którzy często z narażeniem życia pokonują Kanał La Manche.

 

FP/fot.Facebook

Warto poczytać

 1. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 2. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 3. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 4. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

 5. nikaragua-20062018 20.06.2018

  Masowe protesty w Nikaragui. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej sześć osób zginęło, a 34 zostały ranne w mieście Masaya na południu Nikaragui, gdzie we wtorek czasu miejscowego doszło do kolejnych starć między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami antyrządowych protestów - poinformowali obrońcy praw człowieka.

 6. meksyk20062018 20.06.2018

  Nowa polityka migracyjna USA oddziela dzieci od rodziców. Meksyk nie będzie bezczynnie patrzył

  Rząd Meksyku potępia politykę migracyjną prezydenta USA Donalda Trumpa i oddzielanie dzieci od ich rodzin na amerykańskiej granicy - powiedział we wtorek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray, który określił takie praktyki jako "okrutne i nieludzkie".

 7. indonezja-prom-20062018 20.06.2018

  Tragedia w Indonezji! Trwają poszukiwania 180 zaginionych osób

  Indonezyjskie służb poszukiwawczo-ratowniczych podały, iż obecnie 180 osób uznaje się za zaginione - wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, ze na promie znajdowało się 130 osób - podał Reuters w środę. Prom zatonął w poniedziałek

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook