Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy obronią brytyjskiego dziennikarza? "Nie zostawimy tej sprawy"

28.05.2018
tommyrobinson28052018
Polacy obronią brytyjskiego dziennikarza? "Nie zostawimy tej sprawy"

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zamierza zająć się sprawą Tommy’ego Robinsona, brytyjskiego dziennikarza uwięzionego za relacjonowanie procesu islamskiego gangu handlującego dziećmi. Taką informację przekazał na Twitterze Witold Gadowski, znakomity dziennikarz śledczy i reporter, jednocześnie wiceprezes najstarszej organizacji dziennikarskiej w Polsce.

- SDP już zajmuje się sprawą Tommy Robinsona. Jako wiceprezes stowarzyszenia deklaruję, ze nie pozostawimy jej bez odzewu i zbadamy wszystkie aspekty aresztowania dziennikarza i narażenia jego życia – napisał Gadowski na Twitterze.

Aresztowanie Stephana Lennona, lepiej znanego pod pseudonimem Tommy Robinson, odbiło się niezwykle szerokim echem, nie tylko na Wyspach. Założyciel English Defence League i współpracownik kanadyjskiego serwisu Rebel Media został aresztowany w piątek przed sądem królewskim w Leeds. To tam toczył się proces muzułmańskiego gangu oskarżonego o handel żywym towarem.

Robinson stał na zewnątrz i filmował ludzi wchodzących do budynku sądu oraz przekazywał obraz z kamery podczas transmisji na żywo na FB. Po około godzinie został aresztowany przez policję pod pretekstem zakłócania spokoju.

To bardzo zła wiadomość dla niego, ponieważ już ciążył na nim wyrok w zawieszeniu. W maju ubiegłego roku został skazany na trzy miesiące więzienia po tym, gdy sędzia uznał, że jego relacja z procesu innego muzułmańskiego gangu oskarżonego o gwałt zbiorowy mogła wpłynąć na jego bezstronność.

Tamten wyrok zawieszono na osiemnaście miesięcy więc jeżeli teraz zostanie skazany – a mało kto ma wątpliwości, że tak się stanie – to oprócz nowego wyroku będzie musiał odsiedzieć stary.

Robinson był już aresztowany w przeszłości, m. in. za zorganizowanie protestu w Zurychu po decyzji FIFA, że brytyjska drużyna nie będzie mogła wystąpić z kwiatami maku na strojach, które symbolizują brytyjskie ofiary wojen. Został również skazany za pobicie członka EDL – on sam twierdził potem, że ten członek był neonazistą i nie mógł ścierpieć, że ktoś o takich poglądach wstąpił do jego organizacji. Najdłużej – niemal sześć miesięcy – spędził za kratkami za oszustwo bankowe kiedy skłamał próbując uzyskać kredyt.

Dla Robinsona kolejny pobyt w więzieniu może skończyć się źle. Z powodu swojej walki z islamizacją jest znienawidzony przez część społeczności muzułmańskiej w UK. A pomimo tego, że muzułmanie stanowią zaledwie 5% społeczności UK, są nadreprezentowani w brytyjskich więzieniach, gdzie stanowią 15% więźniów. Już podczas poprzedniego pobytu Robinson został przez nich brutalnie pobity.

Więcej o kulisach tej sprawy piszemy tu:

Nieprawdopodobne! Brytyjski dziennikarz uwięziony za relacjonowanie procesu islamskiego gangu handlującego dziećmi


Warto poczytać

 1. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 2. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 3. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 4. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 5. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 6. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 7. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook