Jedynie prawda jest ciekawa


Tak wygląda współczesna Europa. "Pokojowy" tłum imigrantów demoluje ulice we Florencji [WIDEO]

07.03.2018
Florencja05032018
Tak wygląda współczesna Europa. "Pokojowy" tłum imigrantów demoluje ulice we Florencji [WIDEO]

Powywracane śmietniki, rozbite donice i przerażeni przechodnie. Tak wyglądało centrum Florencji po manifestacji grupy imigrantów z Senegalu.

Kilkadziesiąt osób zdemolowało w poniedziałek centrum Florencji. To głównie członkowie senegalskiej społeczności imigranckiej, którzy w ten sposób protestowali po zabiciu ich rodaka na moście Amerigo Vespucciego. Jak informuje serwis onlinemagazin, protestujący znaleźli wsparcie lokalnej Antify.

Na nagraniu widać jak tłum krzycząc "koniec z rasizmem" przewraca śmietniki, rozbija ozdobne donice, czy dewastuje ogrodzenia. W tym czasie przechodnie chronili się w sklepach, a w okolicy wiele pojazdów wstrzymało ruch. Zainterweniowała policja.

Do zamieszek doszło po zastrzeleniu 54-letniego senegalczyka. Według protestujących, został on zabity z powodów rasistowskich, jednak śledztwo póki co wyklucza taką ewentualność. - Nie pojawiły się związki zabójcy z grupami politycznymi. Był on kolekcjonerem broni, a w domu znaleziono relikty z byłego Związku Radzieckiego - powiedział prokurator generalny Florencji Giuseppe Creazzo. Według najnowszych doniesień 65-latek chciał popełnić samobójstwo z powodu problemów finansowych, ale następnie zmienił zdanie i zabił pierwszą napotkaną osobę.


Za wandalizm swoich rodaków przeprosił już lider stowarzyszenia Senegalczyków we Florencji Diye Ndiaye. - Bardzo nam przykro z powodu zniszczeń i tego co się stało, robimy wszystko co możliwe by uspokoić chłopców - przekonuje.

To jednak nie ostudziło emocji. We wtorek odbyła się demonstracja senegalskiej społeczności, podczas której znieważono i zaatakowano burmistrza miasta, który chciał wziąć udział w uroczystości. Po tym, jak próbowano go opluć, opuścił wydarzenie.

kh/lanazione

Warto poczytać

 1. trump19042018 19.04.2018

  Gorąca modelka Playboya zdradza szczegóły romansu z Trumpem. Kto próbował zatuszować tę sprawę?

  Karen McDougal, amerykańska modelka i aktorka znana głównie ze stron Playboya, będzie mogła opowiedzieć publicznie o swoim rzekomym romansie z prezydentem Donaldem Trumpem.

 2. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 3. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 4. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 5. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 6. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 7. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook