Jedynie prawda jest ciekawa


Tak wygląda współczesna Europa. "Pokojowy" tłum imigrantów demoluje ulice we Florencji [WIDEO]

07.03.2018
Florencja05032018
Tak wygląda współczesna Europa. "Pokojowy" tłum imigrantów demoluje ulice we Florencji [WIDEO]

Powywracane śmietniki, rozbite donice i przerażeni przechodnie. Tak wyglądało centrum Florencji po manifestacji grupy imigrantów z Senegalu.

Kilkadziesiąt osób zdemolowało w poniedziałek centrum Florencji. To głównie członkowie senegalskiej społeczności imigranckiej, którzy w ten sposób protestowali po zabiciu ich rodaka na moście Amerigo Vespucciego. Jak informuje serwis onlinemagazin, protestujący znaleźli wsparcie lokalnej Antify.

Na nagraniu widać jak tłum krzycząc "koniec z rasizmem" przewraca śmietniki, rozbija ozdobne donice, czy dewastuje ogrodzenia. W tym czasie przechodnie chronili się w sklepach, a w okolicy wiele pojazdów wstrzymało ruch. Zainterweniowała policja.

Do zamieszek doszło po zastrzeleniu 54-letniego senegalczyka. Według protestujących, został on zabity z powodów rasistowskich, jednak śledztwo póki co wyklucza taką ewentualność. - Nie pojawiły się związki zabójcy z grupami politycznymi. Był on kolekcjonerem broni, a w domu znaleziono relikty z byłego Związku Radzieckiego - powiedział prokurator generalny Florencji Giuseppe Creazzo. Według najnowszych doniesień 65-latek chciał popełnić samobójstwo z powodu problemów finansowych, ale następnie zmienił zdanie i zabił pierwszą napotkaną osobę.


Za wandalizm swoich rodaków przeprosił już lider stowarzyszenia Senegalczyków we Florencji Diye Ndiaye. - Bardzo nam przykro z powodu zniszczeń i tego co się stało, robimy wszystko co możliwe by uspokoić chłopców - przekonuje.

To jednak nie ostudziło emocji. We wtorek odbyła się demonstracja senegalskiej społeczności, podczas której znieważono i zaatakowano burmistrza miasta, który chciał wziąć udział w uroczystości. Po tym, jak próbowano go opluć, opuścił wydarzenie.

kh/lanazione

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook