Jedynie prawda jest ciekawa

Podwójne standardy MAK

03.04.2012

Po wczorajszej katastrofie samolotu ATR na Syberii Międzypaństwowy Komitet Lotniczy zwrócił się o pomoc do Francji, Wielkiej Brytanii i Kanady - pisze "Rzeczpospolita". Jak zaznacza gazeta, Rosjanie nie zdecydowali się na taki krok po katastrofie smoleńskiej.

Strona rosyjska tłumaczy, że firmy z tych krajów wyprodukowały samolot ATR-72, który się rozbił. Dlatego też do badania przyczyn wypadku zaproszono ekspertów z Zagranicy. Samolot ATR-72 wyprodukowano we Francji, silniki powstały w Kanadzie, a gotową maszynę zarejestrowano w Wielkiej Brytanii.

Tymczasem Tu 154 jest produkcji radzieckiej, został więc wyprodukowany na terytorium państw, które są członkami MAK.

Postawą MAK zdziwiony jest szef zespołu parlamentarnego badającego katastrofę, Antoni Macierewicz. Zwraca on uwagę, że w tupolewie, który rozbił się w Smoleńsku, cała awionika, podobnie jak inne elementy, była produkcji amerykańskiej. Poseł Macierewicz mówi, że pomimo to Rosjanie nigdy nie poprosili Stanów Zjednoczonych o pomoc w badaniu katastrofy.

PAP

[fot.1001crash.com]
Słowa kluczowe:

MAK

,

Rosja

,

katastrofa

,

ATR-72

Warto poczytać

 1. stalin20170922 22.09.2017

  Popiersie zbrodniarza stanęło w Moskwie. Tylko jedna osoba zaprotestowała

  - Popiersie Józefa Stalina pojawiło się w piątek w Moskwie; jest ono częścią "alei wodzów", w której stoją popiersia rosyjskich carów i radzieckich przywódców komunistycznych. Przeciwko upamiętnieniu Stalina protestowała uczestniczka jednoosobowej pikiety.

 2. Imigranciwiki2 22.09.2017

  Coraz mniej ubiega się o azyl w UE

  Liczba imigrantów ubiegających się po raz pierwszy o azyl w UE zmniejszyła się w drugim kwartale br. o 11 proc. - podał w piątek Europejski Urząd Statystyczny. Największą grupę stanowią Syryjczycy i Nigeryjczycy, a najwięcej podań złożono w RFN i we Włoszech.

 3. Katalonia22092017 22.09.2017

  Katalończycy wyszli na ulice. Domagają się niepodległości

  Co najmniej kilkuset zwolenników niepodległości Katalonii demonstruje w piątek przed sądem w Hospitalet de Llobregat, na przedmieściach Barcelony, żądając uwolnienia członków władz regionalnych. Zatrzymano ich w związku z referendum w sprawie secesji regionu.

 4. Papiez-21082017 22.09.2017

  Papież: trzeźwość fundamentem szczęśliwego życia

  Trzeźwość jest jednym z fundamentalnych warunków szczęśliwego życia człowieka. Jej brak niszczy więź z Bogiem, z Kościołem, niszczy osobę, rodziny, relacje międzyludzkie - podkreślił papież Franciszek w przesłaniu do uczestników Narodowego Kongresu Trzeźwości, który trwa w Warszawie.

 5. Duda22092017 22.09.2017

  Amerykański portal: rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością

  Mimo licznych negatywnych komentarzy w zagranicznych mediach głównego nurtu "konserwatywny i antyimigracyjny" rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością społeczną - zauważa amerykański portal Breitbart.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook