Jedynie prawda jest ciekawa


Pociąg wypadł z szyn na Brooklynie

04.01.2017

Co najmniej 103 osoby odniosły obrażenia, gdy pociąg kolei podmiejskich Long Island Rail Road wypadł z szyn na jednej ze stacji na Brooklynie. Na szczęście życiu żadnego z pasażerów nic nie zagraża.

Do wypadku doszło około godz. 8.20 rano lokalnego czasu, w godzinach porannego szczytu. Zatłoczony pociąg nie wyhamował na stacji Atlantic na Brooklynie. Pierwszy wagon uderzył w pancerne blokady, zaś kilka następnych wagonów wypadło z szyn. 

Przedstawiciele władz oświadczyli, że pociąg miał bardzo małą prędkość. Mimo to aż 103 osoby zostały poszkodowane. Powołując się na relacje świadków, telewizja CBS informuje, że to głównie złamania, potłuczenia, ale także urazy kręgosłupa.

"Najgorszym obrażeniem, które odnotowaliśmy to złamana noga. To nie jest powodem do radości, ale widzieliśmy o wiele gorsze sytuacje" - podkreślił gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. Władze przewidują, że przerwa w ruchu potrwa kilka godzin. Przyczyny wypadku ustali specjalna komisja. 

Środowy incydent miał miejsce nieco ponad trzy miesiące po tragicznym wypadku na stacji w Hoboken pod Nowym Jorku. Jedna osoba wówczas zginęła, a ponad sto zostało rannych, gdy pociąg wbił się w stację. Wówczas motorniczy niemal dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Wypadki pociągów nie należą w USA do rzadkości, ponieważ – jak wskazuje agencja AFP – kolejowy transport pasażerski jest w tym kraju niedofinansowany. 

W maju ubiegłego roku 8 osób zginęło, a około dwustu zostało rannych, gdy w Filadelfii wykoleił się pociąg relacji Waszyngton - Nowy Jork. W grudniu 2013 roku jadący zbyt szybko pociąg podmiejski w Nowym Jorku wypadł z torów na zakręcie. Zginęły wówczas 4 osoby, a 67 odniosło obrażenia.

Ryb, PAP

Fot. [Twitter/@NYFD]

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 4. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 5. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 6. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 7. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 8. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook