Jedynie prawda jest ciekawa


Pociąg wypadł z szyn na Brooklynie

04.01.2017

Co najmniej 103 osoby odniosły obrażenia, gdy pociąg kolei podmiejskich Long Island Rail Road wypadł z szyn na jednej ze stacji na Brooklynie. Na szczęście życiu żadnego z pasażerów nic nie zagraża.

Do wypadku doszło około godz. 8.20 rano lokalnego czasu, w godzinach porannego szczytu. Zatłoczony pociąg nie wyhamował na stacji Atlantic na Brooklynie. Pierwszy wagon uderzył w pancerne blokady, zaś kilka następnych wagonów wypadło z szyn. 

Przedstawiciele władz oświadczyli, że pociąg miał bardzo małą prędkość. Mimo to aż 103 osoby zostały poszkodowane. Powołując się na relacje świadków, telewizja CBS informuje, że to głównie złamania, potłuczenia, ale także urazy kręgosłupa.

"Najgorszym obrażeniem, które odnotowaliśmy to złamana noga. To nie jest powodem do radości, ale widzieliśmy o wiele gorsze sytuacje" - podkreślił gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo. Władze przewidują, że przerwa w ruchu potrwa kilka godzin. Przyczyny wypadku ustali specjalna komisja. 

Środowy incydent miał miejsce nieco ponad trzy miesiące po tragicznym wypadku na stacji w Hoboken pod Nowym Jorku. Jedna osoba wówczas zginęła, a ponad sto zostało rannych, gdy pociąg wbił się w stację. Wówczas motorniczy niemal dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Wypadki pociągów nie należą w USA do rzadkości, ponieważ – jak wskazuje agencja AFP – kolejowy transport pasażerski jest w tym kraju niedofinansowany. 

W maju ubiegłego roku 8 osób zginęło, a około dwustu zostało rannych, gdy w Filadelfii wykoleił się pociąg relacji Waszyngton - Nowy Jork. W grudniu 2013 roku jadący zbyt szybko pociąg podmiejski w Nowym Jorku wypadł z torów na zakręcie. Zginęły wówczas 4 osoby, a 67 odniosło obrażenia.

Ryb, PAP

Fot. [Twitter/@NYFD]

Warto poczytać

 1. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 2. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 3. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 4. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 5. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 6. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 7. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook