Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Po poparcie do USA

17.11.2011

Plan wyrębu lasu w podmoskiewskich Chimkach jest przedmiotem protestów rosyjskich ekologów. Wśród nich główną rolę odgrywa Eugenia Czyrikowa. Swoją determinacją pomieszała ona szyki władzom, które chcą, aby w miejsce lasu była szosa.

W sprawie ratowania lasu Czyrikowa udała się do USA. Spotkała się tam z wiceprezydentem Joe Bidenem oraz zastępcą sekretarza stanu ds. praw człowieka Michaelem Posnerem. Liczy na to, że problemy ekologiczne mogą stać się powodem amerykańskich nacisków na Moskwę.

Możliwości Czyrikowej w Rosji są ograniczone. Zwłaszcza, że nie stoją za nią żadne organizacje, z którymi podejmujący w tej sprawie urzędnicy muszą się liczyć. Wyrąb lasu można odłożyć w czasie, ale jego los wydaje się przesądzony.

Czyrikowa traktuje swoją batalię tylko jako jeden z elementów walki z reżimem Władimira Putina. Decyzję tego polityka o ponownym objęciu prezydentury działaczka ekologiczna uważa za trik. Jej zdaniem, nawet społeczeństwo rosyjskie – przyzwyczajone do tego, że jest traktowane jak „bydło” – czegoś takiego się nie spodziewało.

Reuters/FM

[Fot. Sxc.hu]

Słowa kluczowe:

USA

Warto poczytać

 1. mid-epa05721093 17.01.2017

  Nie będzie delegalizacji NPD

  „Pomimo wrogiej konstytucji ideologii NPD powinna nadal korzystać z przywilejów przewidzianych dla partii politycznych".

 2. prezydentADwyadvashem 17.01.2017

  Prezydent w Yad Vashem: To wielka lekcja

  „Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale i zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na przemoc i antysemityzm”.

 3. mid-epa05723729 17.01.2017

  Wybory nowego szefa Parlamentu Europejskiego

  Wypracowane w ostatniej chwili porozumienie między liberałami i chadekami praktycznie przesądza o zwycięstwie Antonio Tajaniego.

 4. C2XIO5qXUAAQnj1 17.01.2017

  Prezydent Duda z wizytą Izraelu

  „Dziś Polskę i Izrael od wielu lat łączą serdeczne relacje. Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja”.

 5. trumpapepazflagaSI 17.01.2017

  Szef MSZ. Nie ma sygnałów zmiany polityki zagranicznej USA

  Gdyby nowa amerykańska administracja była w kwestii polityki zagranicznej i bezpieczeństwa zupełnie odmiennego zdania niż odchodząca, taki sygnał dawno by już poszedł - uważa szef MSZ Witold Waszczykowski.

 6. czarneckifratriaSI 17.01.2017

  Czarnecki: Wygra Włoch. Ale który?

  To będą pierwsze od 38 lat realne wybory w Parlamencie Europejskim, historyczny moment - uważa europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy zawarli porozumienie z Europejską Partią Ludową w sprawie głosowań - stwierdził.

 7. waszczykowski 17.01.2017

  Waszczykowski: Wizyta Merkel "w okolicach" 7 lutego

  Szef MSZ Witold Waszczykowski zapowiada, że wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie planowana jest "w okolicach" 7 lutego. W agendzie wizyty ma pojawić się wiele kwestii bilateralnych, ale i europejskich, jak Brexit czy kryzys migracyjny.

 8. samo3 17.01.2017

  Zakończono poszukiwania malezyjskiego samolotu

  Ostatnia jednostka opuściła obszar głębinowych poszukiwań we wtorek; w ciągu prawie trzech lat przeczesano 120 tys. km kwadratowych dna morskiego na Oceanie Indyjskim - sprecyzowano.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook