Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pistorius zastrzelił swoją dziewczynę

14.02.2013

Gwiazda światowej lekkoatletyki, Oscar Pistorius prawdopodobnie przez pomyłkę zastrzelił swoją przyjaciółkę w domu w Pretorii - informują lokalne media. Południowoafrykańska policja poinformowała, że 26-letni Pistorius został aresztowany w związku zabójstwem. W domu paraolimpijskiego sportowca znaleziono rano martwą kobietę, która została zastrzelona.

Johannesburg's Talk Radio 702 poinformowało, że Pistorius prawdopodobnie postrzelił kobietę w głowę i w rękę, a okoliczności zdarzenia nie są jasne. Radio spekuluje, że sportowiec wziął ją za włamywacza.

Pistorius to znany na całym świecie sportowiec. W dzieciństwie amputowano mu obie nogi. Do biegania używa specjalnych protez z włókna węglowego. Pistorius to pierwszy w historii niepełnosprawny lekkoatleta, który wystąpił w igrzyskach olimpijskich - w Pekinie oraz w Londynie, ale bez sukcesów. W dorobku ma natomiast pięć złotych medali igrzysk paraolimpijskich oraz jeden srebrny.

Media podkreślają, że w Afryce Południowej wiele osób trzyma w domu broń ze względu na zagrożenie włamaniami i przemocą. RPA ma bowiem jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości.

Greg/TVP Sport
[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

RPA

,

igrzyska olimpijskie

Warto poczytać

 1. juppestef2110 21.10.2016

  Francuski polityk ostrzega przed wasalizacją UE

  "Ryzykujemy tym, że staniemy się krajami wasalnymi Rosji, czy Chin".

 2. mig-st 21.10.2016

  Polskie "nie" dla przymusowej relokacji

  Sejm przyjął uchwałę, w której uznaje projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, dotyczący mechanizmu przymusowej relokacji uchodźców za niezgodny z zasadą pomocniczości.

 3. mil-st 21.10.2016

  Czesi kładą tamę rosyjskiej propagandzie

  Czeski rząd powołał specjalny zespół do przeciwdziałania kampanii dezinformacji i ofensywie propagandowej, jaką Rosja prowadzi na terytorium Czech

 4. fransdostallistodpisSI 20.10.2016

  Europosłowie PiS do Timmermansa: myli się pan

  List europosłów to odpowiedź na zarzuty, stawiane polskim władzom w wydanych 27 lipca zaleceniach w sprawie praworządności w Polsce i dotyczących sporu wokół TK.

 5. saltire-10700391920 20.10.2016

  Szkocja przygotowuje się do drugiego referendum?

  Szkocki rząd opublikował w czwartek projekt ustawy o drugim referendum w sprawie odłączenia się od Zjednoczonego Królestwa i rozpoczął konsultacje społeczne w tej sprawie. W pierwszym referendum na jesieni 2014 roku 55 proc. Szkotów odrzuciło niepodległość.

 6. szydlozworkaSI 20.10.2016

  Premier Beata Szydło na unijnym szczycie w Brukseli

  Przed posiedzeniem premier spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. "Będzie mowa o nowym konsensusie, zmianie polityki migracyjnej UE".

 7. franssss-timmermamas 20.10.2016

  Timmermans nie odpuści sprawy TK

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział w czwartek, że nie przestanie zajmować się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

 8. puuutinfinancialtimesSI 20.10.2016

  „FT”: Rosja atakuje światowy porządek

  "Zachodnie kraje muszą sobie zdać sprawę, że w Aleppo celem ataku jest też międzynarodowy system zasad, jaki został wypracowany po drugiej wojnie światowej".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook