Jedynie prawda jest ciekawa

Pistorius zastrzelił swoją dziewczynę

14.02.2013

Gwiazda światowej lekkoatletyki, Oscar Pistorius prawdopodobnie przez pomyłkę zastrzelił swoją przyjaciółkę w domu w Pretorii - informują lokalne media. Południowoafrykańska policja poinformowała, że 26-letni Pistorius został aresztowany w związku zabójstwem. W domu paraolimpijskiego sportowca znaleziono rano martwą kobietę, która została zastrzelona.

Johannesburg's Talk Radio 702 poinformowało, że Pistorius prawdopodobnie postrzelił kobietę w głowę i w rękę, a okoliczności zdarzenia nie są jasne. Radio spekuluje, że sportowiec wziął ją za włamywacza.

Pistorius to znany na całym świecie sportowiec. W dzieciństwie amputowano mu obie nogi. Do biegania używa specjalnych protez z włókna węglowego. Pistorius to pierwszy w historii niepełnosprawny lekkoatleta, który wystąpił w igrzyskach olimpijskich - w Pekinie oraz w Londynie, ale bez sukcesów. W dorobku ma natomiast pięć złotych medali igrzysk paraolimpijskich oraz jeden srebrny.

Media podkreślają, że w Afryce Południowej wiele osób trzyma w domu broń ze względu na zagrożenie włamaniami i przemocą. RPA ma bowiem jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępczości.

Greg/TVP Sport
[fot. PAP/EPA]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook