Jedynie prawda jest ciekawa


Pieskow: rozwód Putinów to już ich prywatna sprawa

07.06.2013

Zasypywany od czwartku przez dziennikarzy pytaniami rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że termin złożenia pozwu rozwodowego przez Władimira i Ludmiłę Putinów nie jest mu znany, a poza tym to już "całkowicie prywatna sprawa" obojga.

Dodał też, że nic mu nie wiadomo o tym, co Ludmiła Putina ma zamiar robić po rozwodzie i zasugerował, by, jak się wyraził, "nie wsadzać nosa w jej życie prywatne". Prezydent Rosji Władimir Putin i jego żona Ludmiła oświadczyli w przeddzień, że ich niespełna 30-letnie małżeństwo przestało istnieć.

W wypowiedzi dla radia Echo Moskwy rzecznik Pieskow zapewniał w piątek, że rozwód Putina nie jest związany z jakąkolwiek relacją prezydenta z inną kobietą i że wszelkie sugestie o jego rychłym powtórnym ślubie należą do sfery plotek. W stolicy Rosji od kilku lat mówiło się, że Putinowie żyją w separacji. Niektóre media utrzymują, że nową partnerką życiową prezydenta jest słynna gimnastyczka artystyczna Alina Kabajewa.

Publiczne oświadczenie pary prezydenckiej o rozwodzie zakończyło wieloletnie spekulacje na ten temat i wywołało generalnie przychylne reakcje mediów, nawet ze strony tych ciążących ku opozycji.

Cytowane przez agencję Associated Press radio Kommiersant pochwaliło Putinów, że podali do wiadomości publicznej swoją decyzję.

- Prawdopodobnie wielu ludzi czuje się lepiej teraz, gdy prezydent zrobił to, co zrobił, zamiast wieść podwójne życie w imię jakiegoś sztucznego protokołu - powiedział znany dziennikarz Wiktor Łoszak.

- Prezydent i jego żona zachowali się jak zwykli ludzie - dodał.

Jeden z najpoczytniejszych tabloidów "Moskowskij Komsomolec" z uznaniem odniósł się do przełamania przez prezydenta tabu na mówienie o życiu prywatnym.

- Nawet prezydent może mieć życie prywatne i może w nim też doświadczać klęsk - napisał dziennik.

- Putin rzadko działa uczciwie. Oświadczenie o rozwodzie jest uczciwe - napisał na Twitterze przeciwnik polityczny prezydenta Borys Niemcow.

Naczelny magazynu "Russkij Pionier" Andriej Kolesnikow napisał na stronie internetowej pisma, że Putin to teraz najlepsza partia w Rosji.

PAP

[FOTO: PAP/ EPA]

Warto poczytać

 1. 1270trebes 24.03.2018

  Trzy bomby w supermarkecie, w którym przetrzymywano zakładników

  Policja znalazła trzy ładunki wybuchowe w supermarkecie w Trebes, gdzie w sobotę napastnik przetrzymywał zakładników i zabił trzy osoby - poinformowały w sobotę źródła sądowe. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi specjalna prokuratura antyterrorystyczna z Paryża.

 2. DudaAdar 24.03.2018

  Na takich sojuszników możemy liczyć! Węgry zapowiadają weto w sprawie Polski

  Słowa prezydenta Węgier Janosa Adera, że Polska może liczyć na weto Węgier w razie niesprawiedliwej procedury Brukseli, wybija w sobotę na pierwszy plan prasa węgierska po jego spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na Węgrzech

 3. Trump24032018 24.03.2018

  Kontrowersyjna decyzja Trumpa. W armii będą służyć transseksualiści

  Prezydent USA Donald Trump zrezygnował z wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania osób transpłciowych do wojska. Pozostawił ministrowi obrony Jamesowi Mattisowi możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna

 4. Arnaud-Beltrame24032018 24.03.2018

  Oddał życie za bliźniego. Francuski policjant zgłosił się do wymiany za zakładnika

  Zmarł policjant, który w piątek dobrowolnie zgłosił się na wymianę za jednego z zakładników, przetrzymywanych przez uzbrojonego napastnika w Trebes na południu Francji - poinformował w sobotę rano szef francuskiego MSW Gerard Collomb

 5. Trebes23032018 23.03.2018

  Francuskie władze ostro o strzelaninie w Trebes: to akt terroru

  Cztery osoby, w tym napastnik, zginęły, a trzy zostały ranne w Trebes na południu Francji, gdzie sprawca otworzył ogień do policji i wziął zakładników w supermarkecie. Władze Francji traktują incydent jako akt terroru. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie

 6. england23032018 23.03.2018

  This is England! Ten krótki film mówi więcej o Wielkiej Brytanii niż chcielibyście wiedzieć

  I znacznie więcej, niż setki poważnych książek i filmów

 7. whales23032018 23.03.2018

  Wstrząsający widok. Ponad 130 grindwali zginęło wyrzuconych na brzeg

  Według władz agencji AP ponad 150 grindwali utknęło w Zatoce Hamelin i tylko 15 z nich przeżyło.

 8. 1270moscowrazdwa 23.03.2018

  Mazurek: nie powinniśmy okazywać słabości wobec Rosji; trzeba postępować zdecydowanie

  Z Rosją trzeba postępować w sposób zdecydowany i twardy; to jest taki kraj, który nie boi się słabych decyzji, więc my słabości w postępowaniu z Rosją nie powinniśmy okazywać - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook