Jedynie prawda jest ciekawa

Phenian odpalił kolejne rakiety

02.07.2014

Pociski przeleciały około 180 km i wpadły do morza. W ostatnich dniach Korea Północna wystrzeliła wiele rakiet, w tym dwie typu Scud o zasięgu ok. 500 kilometrów.

Północnokoreańska armia wystrzeliła dziś rano ze wschodniego wybrzeża w kierunku morza kolejne dwie rakiety krótkiego zasięgu - poinformowało w Seulu południowokoreańskie ministerstwo obrony. 

Pociski przeleciały około 180 km i wpadły do morza. W ostatnich dniach Korea Północna wystrzeliła wiele rakiet, w tym dwie typu Scud o zasięgu ok. 500 kilometrów. Testy rakietowe mają miejsce przed wizytą w tym tygodniu w Seulu przywódcy Chin Xi Jinpinga.

Paradoksalnie, jeszcze zaledwie kilka dni temu reżim Kim Dzong Una apelował do Korei Południowej o "pokój". Seul odrzucił jednak tę propozycję twierdząc, że jest nieszczera i to Phenian musi najpierw zademonstrować dobrą wolę.

Korea Północna niedawno ogłosiła także przełom w swoim programie rakietowym. Północnokoreańscy naukowcy mieli stworzyć precyzyjne pociski, które pomyślnie przeszły fazę testów. Informowała o tym 27 czerwca północnokoreańska agencja prasowa. Nie ma jednak żadnej możliwości weryfikacji prawdziwości tych twierdzeń.

Ryb, PAP

Fot. [PAP/epa]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook