Jedynie prawda jest ciekawa


Pay Pal napisał list do swojej klientki twierdząc że jej śmierć... narusza ich zasady

11.07.2018
Pay-Pal
Pay Pal napisał list do swojej klientki twierdząc że jej śmierć... narusza ich zasady

PayPal napisał do kobiety, która zmarła na raka, twierdząc, że jej śmierć naruszyła zasady i że w konsekwencji firma może podjąć działania prawne.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jej pogrążony w żałobie mąż skontaktował się z BBC. Powiedział, że chciałby, aby inne organizacje były świadome, jak niepokojące mogą być automatyczne wiadomości. Jego żona- Lindsay Durdle-  zmarła 31 maja w wieku 37 lat. Około półtora roku temu zdiagnozowano u niej raka piersi. Choroba rozprzestrzeniła się później na jej płuca i mózg.

Firma PayPal została poinformowana o śmierci pani Durdle trzy tygodnie temu przez jej męża Howarda Durdle'a.

Otrzymał teraz list adresowany w jej imieniu, wysłany do jego domu w Bucklebury, West Berkshire.

Nagłówek był następujący: "Ważne: przeczytaj uważnie to ostrzeżenie." Oświadczył on, że pani Durdle zawdzięcza spółce około 3 200 funtów i dodaje: "Naruszasz warunek 15.4 (c) twojej umowy z Kredytem PayPal, ponieważ otrzymaliśmy zawiadomienie, że nie żyjesz ... temu naruszeniu nie da się zaradzić”.

PayPal powiedział Durdle'owi, że analizuje to jako "priorytet" i w międzyczasie odpisał dług.

"Przepraszamy pana Durdle'a za cierpienie, które spowodował ten list" - dodał rzecznik prasowy. "Pilnie przyglądamy się tej sprawie i mamy bezpośredni kontakt z panem Durdle'em, aby go wspierać."

Durdle powiedział, że członek personelu PayPal powiedział mu, że istnieją trzy możliwe wyjaśnienia: błąd, zły szablon listu, ludzki błąd.

"W tej chwili jestem jestem w stanie poradzić sobie z takimi dokumentami" - powiedział Durdle. "Ale jestem członkiem organizacji Owdowiała i Młoda, i widziałem z pierwszej ręki, jak taki list lub coś takiego może całkowicie kogoś wykoleić.”

JB/ BBC


Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. kolinda-grabar-kitarovic-17072018 17.07.2018

  Te zdjęcia prezydent Chorwacji stały się hitem sieci. Kto odpowiada za tę manipulację?

  Finałowe starcie na stadionie Łużniki w Moskwie pomiędzy Chorwacją oraz Francją skupiło na sobie uwagę milionów osób na całym świecie.

 5. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 6. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 7. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 8. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook