Jedynie prawda jest ciekawa


Papież wyraził bliskość z mieszkańcami Meksyku

20.09.2017

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie modlił się za ofiary kataklizmu, w którym zginęło co najmniej 250 osób.

Przemawiając po hiszpańsku w czasie cotygodniowego spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra papież powiedział, że "straszliwe trzęsienie ziemi" nawiedziło Meksyk, powodując ofiary i zniszczenia.

Franciszek zauważył, że na audiencji jest wielu Meksykanów.

- W tym momencie bólu wyrażam bliskość z całym narodem meksykańskim - dodał. Papież wspomniał o uczestnikach akcji ratunkowej i modlił się do patronki tego kraju, Matki Bożej z Guadalupe.

Zwracając się do Polaków, nawiązał do obchodzonego w poniedziałek wspomnienia liturgicznego świętego Stanisława Kostki (1550-1568), patrona dzieci i młodzieży. - On, pragnąc wyższego celu życia, ściśle zjednoczony z Bogiem, wbrew woli rodziców, wstąpił do zakonu Jezuitów. Ustawiczna modlitwa, częsta spowiedź, codzienna msza święta, praca nad sobą ukształtowały jego świętość już w młodzieńczym wieku - mówił papież.

Następnie wezwał: "Niech jego przykład przypomina rodzicom i młodzieży, że perspektywa zdobycia pozycji społecznej nie może zagłuszać życiowego powołania otrzymanego od Boga".

W katechezie na temat wychowywania w duchu nadziei papież wzywał: "Tam gdzie Bóg cię postawił, żyj nadzieją, nie poddawaj się".

- Świat idzie naprzód dzięki spojrzeniu wielu ludzi, którzy dokonali wyłomu, zbudowali mosty, marzyli i wierzyli, nawet jeśli słyszeli wokół siebie słowa szyderstwa - wskazywał.

Franciszek zachęcał: "nigdy nie myśl, że walka, jaką tu prowadzisz, jest zupełnie bezużyteczna". Jeśli Bóg "umieścił w naszych sercach nadzieję, to nie chce jej zdusić nieustannymi frustracjami" - dodał papież.

PAP

Warto poczytać

 1. trump11042018 21.06.2018

  Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

  Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

 2. burger21062018 21.06.2018

  Skandaliczna reklama? Burger King przeprasza obrażone rosyjskie kobiety

  Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi Burger King przeprosiła za opublikowanie reklamy oferującej darmowe hamburgery Rosjankom, które podczas piłkarskich mistrzostw świata "zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu".

 3. trump21062018 21.06.2018

  Trump się ugiął? Będą zmiany w polityce migracyjnej

  Prezydent Donald Trump wydał w środę rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.

 4. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 5. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 6. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 7. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 8. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook