Jedynie prawda jest ciekawa


Papież: Wielkie cierpienie Kościołowi przynoszą zamknięte serca

02.05.2017

Ojciec Święty odprawił Mszę Świętą w watykańskim Domu świętej Marty.

Papież Franciszek powiedział we wtorek podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty, że Kościół cierpi z powodu tych, którzy mają "zamknięte serca" i znają tylko język potępienia. Niech wzorem będzie czułość Jezusa - mówił papież.

Franciszek przywołał słowa psalmu, w którym jest przestroga przed zatwardziałością serca.

Następnie podkreślił: "Wielkie cierpienie Kościołowi przynoszą zamknięte serca, serca z kamienia, serca, które nie chcą się otworzyć, które nie chcą wysłuchać, serca, które znają tylko język potępienia; umieją potępiać, nie potrafią powiedzieć: +Ale wyjaśnij mi, dlaczego tak mówisz+".

Tacy ludzie, ocenił papież, "są zamknięci, wiedzą wszystko, nie potrzebują wyjaśnień".

"Popatrzmy na czułość Jezusa, świadka posłuszeństwa" - zachęcał Franciszek. Dodał, że takie jest spojrzenie Jezusa na ludzkie grzechy i słabości.

"Prośmy Boga, aby rozmiękczył trochę serca zwolenników rygoryzmu, tych ludzi, którzy są zawsze zamknięci w prawie i potępiają wszystko, co jest poza nim" - dodał Franciszek. Słowa papieża przytoczyło Radio Watykańskie.

Mly/PAP

fot. [PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 2. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 3. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 4. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 5. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 6. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 7. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook