Jedynie prawda jest ciekawa


Papież spotkał się z premierem Hiszpanii

15.04.2013

Ojciec Święty Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim w Watykanie Mariano Rajoya Breya. Premier Hiszpanii jest pierwszym europejskim politykiem z którym spotkał się papież.

Następnie Rajoya spotkał się z sekretarzem stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami. 

Podczas spotkania omówiono „niełatwą sytuację gospodarczo-finansową” z jaką zmagają się europejskie państwa (również Hiszpania), która doprowadziła do „poważnego kryzysu zatrudnienia”.

Rozmówcy zwrócili również uwagę na polityczno-instytucjonalny porządek tego kraju, podkreślając konieczność dialogu między przedstawicielami różnych grup społecznych, opartego na wzajemnym szacunku, w którym dominowałyby takie wartości jak sprawiedliwość i solidarność w dążeniu do wspólnego dobra.

Podczas spotkania zaakcentowano historię dobrych relacji między Stolicą Apostolską a Hiszpanią, które „w duchu porozumień z 1979 r. wciąż się umacniają”. 

Wiele uwagi poświęcono instytucji małżeństwa i edukacji religijnej. Nie zabrakło także wymiany poglądów nt. sytuacji międzynarodowej, a zwłaszcza spraw Ameryki Łacińskiej.

Premierowi Hiszpanii towarzyszyła jego małżonka, Elvira Rodríguez, i ambasador Hiszpanii przy Stolicy Apostolskiej, Eduardo Gutiérrez Sáenz de Buruaga.

AM/PAP

[fot. Presidência da Republica/Roberto Stuckert Filho/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. 1270putintrump 24.05.2018

  "FT": USA naciskają na kraje UE w sprawie ostrzejszych sankcji wobec Rosji

  Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa naciska na swoich europejskich sojuszników, by nałożyli ostrzejsze sankcje na Rosję m.in. w celu zwalczania rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej i cyberataków - pisze w czwartek "Financial Times".

 2. 1270jerseyity 24.05.2018

  Radni Jersey City przegłosowali zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego

  Radni miasta Jersey City w stanie New Jersey przegłosowali w czwartek nad ranem czasu polskiego zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego w tym mieście. Nie jest to jednak ostateczna decyzja. Sprawa będzie przedmiotem powtórnej debaty 13 czerwca.

 3. labour23052018 23.05.2018

  45-letni mężczyzna chce zostać urzędniczką ds. kobiet. "Bo w środy czuje się kobieco"

  Oddział brytyjskiej Partii Pracy w Basingstoke szuka kandydatki na stanowisko urzędnika ds. kobiet.

 4. 1270gruzjavsrussia 23.05.2018

  Gruzja oskarża w Strasburgu Rosję o zbrodnie wojenne podczas konfliktu w 2008 r.

  Gruzja oskarżyła w środę Rosję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu o zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka na gruzińskim terytorium w trakcie konfliktu zbrojnego między tymi państwami w 2008 roku.

 5. abo22052018 22.05.2018

  Te pieniądze miały przekonywać do legalizacji zabijania dzieci. Zgadnijcie, kto płacił

  Ostatni pro-aborcyjny spot Amnesty International wywołał falę negatywnych komentarzy.

 6. Pozarlasuwiki 22.05.2018

  Nastolatek wywołał pożar lasu. Teraz będzie musiał zapłacić

  Ponad 36,6 mln dolarów odszkodowania musi zapłacić amerykański nastolatek za spowodowanie pożaru lasu w stanie Oregon - poinformował lokalny sąd. Ogień wywołany fajerwerkami strawił tereny leśne o powierzchni 200 km kwadratowych

 7. 1270idrf35 22.05.2018

  Generał: Izrael jako pierwszy użył w walce myśliwca F-35

  Izrael jest pierwszym państwem, które użyło w walce nowoczesnego wielozadaniowego myśliwca F-35 produkowanego przez USA - poinformował we wtorek dowódca izraelskich sił powietrznych generał Amikam Norkin.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook