Jedynie prawda jest ciekawa


Papież prowadzi Kościół z siłą i delikatnością

16.04.2012

W przypadające w poniedziałek 85. urodziny Benedykta XVI rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział, że papież prowadzi Kościół "z wielką siłą, delikatnością i wiarą" i jest "darem Boga". Podkreślił, że papież "cierpi" z powodu skandalu pedofilii.

Ksiądz Lombardi wyznał w Radiu Watykańskim, że z podziwem patrzy na Benedykta XVI. "Mimo że rozpoczął posługę dla Kościoła powszechnego w zaawansowanym wieku, to jego pontyfikat jest bardzo bogaty i intensywny, pełen podróży i bardzo ważnych wydarzeń, z nauczaniem wyrazistym i różnorodnym" - oświadczył rzecznik.

"Musimy zatem powiedzieć, że to co papież zdołał zrobić w ciągu tych siedmiu lat jest rzeczą godną podziwu" - dodał ksiądz Lombardi.

Przyznał, że największe wrażenie robi na nim uprzejmość papieża i udzielana przez niego uwaga. "Naprawdę słucha co jego rozmówca ma do powiedzenia i robi to z najwyższą uwagą i szacunkiem" - podkreślił rzecznik.

"Wymiar religijny misji Kościoła w czasach, w których aspekty jego charakteru i władzy stają się coraz bardziej drugoplanowe, uważam za najważniejszy w tym pontyfikacie. Papież Benedykt XVI prowadzi Kościół ku centrum jego misji" - dodał. W opinii rzecznika największą troską papieża jest obecna sekularyzacja i "zapominanie o Bogu".

Ksiądz Lombardi ujawnił, że Benedykt XVI cierpi z powodu skandalu pedofilii w Kościele. "W tych latach przeżyliśmy, także z wielkim cierpieniem, całą dyskusję na temat nadużyć" - przypomniał.

Rzecznik wyraził przekonanie, że cały Kościół, wszyscy ludzie, powinni "dodawać otuchy" papieżowi w jego posłudze.

PAP
[fot.PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 4. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 5. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 6. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 7. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 8. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook