Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Papież prowadzi Kościół z siłą i delikatnością

16.04.2012

W przypadające w poniedziałek 85. urodziny Benedykta XVI rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział, że papież prowadzi Kościół "z wielką siłą, delikatnością i wiarą" i jest "darem Boga". Podkreślił, że papież "cierpi" z powodu skandalu pedofilii.

Ksiądz Lombardi wyznał w Radiu Watykańskim, że z podziwem patrzy na Benedykta XVI. "Mimo że rozpoczął posługę dla Kościoła powszechnego w zaawansowanym wieku, to jego pontyfikat jest bardzo bogaty i intensywny, pełen podróży i bardzo ważnych wydarzeń, z nauczaniem wyrazistym i różnorodnym" - oświadczył rzecznik.

"Musimy zatem powiedzieć, że to co papież zdołał zrobić w ciągu tych siedmiu lat jest rzeczą godną podziwu" - dodał ksiądz Lombardi.

Przyznał, że największe wrażenie robi na nim uprzejmość papieża i udzielana przez niego uwaga. "Naprawdę słucha co jego rozmówca ma do powiedzenia i robi to z najwyższą uwagą i szacunkiem" - podkreślił rzecznik.

"Wymiar religijny misji Kościoła w czasach, w których aspekty jego charakteru i władzy stają się coraz bardziej drugoplanowe, uważam za najważniejszy w tym pontyfikacie. Papież Benedykt XVI prowadzi Kościół ku centrum jego misji" - dodał. W opinii rzecznika największą troską papieża jest obecna sekularyzacja i "zapominanie o Bogu".

Ksiądz Lombardi ujawnił, że Benedykt XVI cierpi z powodu skandalu pedofilii w Kościele. "W tych latach przeżyliśmy, także z wielkim cierpieniem, całą dyskusję na temat nadużyć" - przypomniał.

Rzecznik wyraził przekonanie, że cały Kościół, wszyscy ludzie, powinni "dodawać otuchy" papieżowi w jego posłudze.

PAP
[fot.PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. mart-st 25.10.2016

  Przełom w sprawie Via Carpatia

  Europarlament wezwał do włączenia projektu do sieci bazowej transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), aby mógł uzyskać odpowiednie wsparcie finansowe z UE.

 2. calaisbulldozerSI 25.10.2016

  Francja burzy „dżunglę” w Calais

  Robotnicy, wyposażeni w piły elektryczne i lekki sprzęt budowlany, w tym małe buldożery, zaczęli niszczyć obozowisko.

 3. hol 25.10.2016

  Hollande na dnie w sondażach

  Jego prezydenturę pozytywnie ocenia już tylko 4 proc. Francuzów.

 4. blogging-3363761920 25.10.2016

  Hakerzy wykradli maile doradcy Putina

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła we wtorek autentyczność dokumentów, pochodzących ze skrzynki mailowej doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Władisława Surkowa. Do ich kradzieży przyznała się ukraińska grupa hakerska Cyberhunta.

 5. smolenskutagesspieglaSi 25.10.2016

  „Tagesspiegel” o filmie „Smoleńsk”: propaganda i wazelina

  „Film 'Smoleńsk' trzyma się historiografii nowej, nacjonalistycznej Polski. Katastrofa, do której doszło bo polscy wojskowi wymusili lądowanie w gęstej mgle, była tak naprawdę zamachem”.

 6. martinshulezzzz 25.10.2016

  Schulz: CETA dojdzie do skutku

  Przewodniczący PE Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk we wtorek wyraził opinię, że porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) dojdzie do skutku, jednak Belgia potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie wątpliwości.

 7. mid-epa05601339 25.10.2016

  Kandydaci do Kongresu ze wsparciem Clinton

  Hillary Clinton ma na tyle silną pozycje faworytki, że prowadzi już nie tylko swoją kampanię, ale wspiera też innych Demokratów w odbywających się jednocześnie z prezydenckimi wyborami do Kongresu.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook