Jedynie prawda jest ciekawa

Papież otrzymał żółtą koszulkę lidera

16.10.2014

Podczas co tygodniowej audiencji generalnej papieża Franciszka, która odbyła się w Watykanie, niespodziewanie ktoś rzucił w stronę Ojca Świętego żółtą koszulkę lidera.

Zdjęcie papieża trzymającego koszulkę obiegło cały świat.

W środowej audiencji na placu św. Piotra udział wzięło ponad 30 tysięcy osób. Papież w czasie jej trwania zwrócił się do Polaków, aby od św. Jana Pawła II uczyli się "ewangelicznego radykalizmu", co miało nawiązywać do przypadającej właśnie 36. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Papież zauważył, że nasze imię jest w sercu Boga, wręcz w łonie Boga, jak dziecko w łonie swej matki, a fakt naszego wybrania rodzi radość. Zaznaczył, że nie da się tego zrozumieć jedynie umysłem, ani też sercem. Aby to zrozumieć, trzeba wejść w tajemnicę Jezusa Chrystusa zrozumieć, tajemnicę umiłowanego Syna Ojca. "Szczodrze na nas wylał swoją krew w postaci wszelkiej mądrości i zrozumienia, przez to, że nam oznajmił tajemnicę swej woli według swego postanowienia". To jest trzecia postawa: wejść w misterium.

"Kiedy sprawujemy Eucharystię wchodzimy w tę tajemnicę, której nie można w pełni zrozumieć: Pan żyje, jest z nami, tutaj, w swej chwale, w całej swej pełni i po raz kolejny oddaje za nas swe życie. Tej postawy wejścia w tajemnicę musimy się nauczyć każdego dnia" - zaznaczył papież.

GW, KAI, lz

[fot: PAP/EPA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook