Jedynie prawda jest ciekawa

Papież o wojnie na Ukrainie i w Afryce

01.06.2014

Franciszek wystosował apel o pokój i dialog na Ukrainie. Podczas spotkania z wiernymi zaapelował do walczących stron w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób zebranych na modlitwie Regina coeli papież powiedział:

- Z zasmuconym sercem modlę się za ofiary napięć, do których wciąż dochodzi w niektórych regionach Ukrainy, a także w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponawiam mój stanowczy apel do wszystkich zaangażowanych stron o przezwyciężenie nieporozumień i cierpliwe poszukiwanie dialogu i pokoju - dodał Franciszek.

W rozważaniach przed modlitwą maryjną mówił, że Jezus jest blisko prześladowanych i dyskryminowanych chrześcijan oraz każdego, kto cierpi. Przypomniał, że zgodnie ze wskazówkami Jezusa, Kościół musi zawsze wychodzić do ludzi.

- To mandat precyzyjny, a nie nieobowiązkowy - podkreślił papież. Nawiązując do obchodzonego w niedzielę przez Kościół w niektórych krajach Dnia Środków Społecznego Przekazu, Franciszek wyraził pragnienie, aby media "sprzyjały poczuciu jedności rodziny ludzkiej, solidarności oraz zaangażowaniu na rzecz godnego życia wszystkich".

- Módlmy się, aby komunikowanie w każdej swej formie było na służbie spotkania między ludźmi, wspólnotami, narodami; spotkania opartego na wzajemnym szacunku i słuchaniu - powiedział papież.

PAP

[FOTO: PAP/ EPA]

Wiadomości z kraju

więcej
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook