Jedynie prawda jest ciekawa


Papież o wojnie na Ukrainie i w Afryce

01.06.2014

Franciszek wystosował apel o pokój i dialog na Ukrainie. Podczas spotkania z wiernymi zaapelował do walczących stron w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób zebranych na modlitwie Regina coeli papież powiedział:

- Z zasmuconym sercem modlę się za ofiary napięć, do których wciąż dochodzi w niektórych regionach Ukrainy, a także w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponawiam mój stanowczy apel do wszystkich zaangażowanych stron o przezwyciężenie nieporozumień i cierpliwe poszukiwanie dialogu i pokoju - dodał Franciszek.

W rozważaniach przed modlitwą maryjną mówił, że Jezus jest blisko prześladowanych i dyskryminowanych chrześcijan oraz każdego, kto cierpi. Przypomniał, że zgodnie ze wskazówkami Jezusa, Kościół musi zawsze wychodzić do ludzi.

- To mandat precyzyjny, a nie nieobowiązkowy - podkreślił papież. Nawiązując do obchodzonego w niedzielę przez Kościół w niektórych krajach Dnia Środków Społecznego Przekazu, Franciszek wyraził pragnienie, aby media "sprzyjały poczuciu jedności rodziny ludzkiej, solidarności oraz zaangażowaniu na rzecz godnego życia wszystkich".

- Módlmy się, aby komunikowanie w każdej swej formie było na służbie spotkania między ludźmi, wspólnotami, narodami; spotkania opartego na wzajemnym szacunku i słuchaniu - powiedział papież.

PAP

[FOTO: PAP/ EPA]

Warto poczytać

 1. euro-23062018 23.06.2018

  Od euro nie ma odwrotu?

  Nie ma odwrotu od euro - powiedział niemiecki wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz w wywiadzie dla dziennika "Rheinische Post", ktory ma być opublikowany w sobotę.

 2. czechy-sluby-osob-tej-samej-plci-22062018 22.06.2018

  Szok! Śluby homoseksualistów już wkrótce w Czechach

  Czeski rząd premiera Andreja Babisza zadecydował w piątek o udzieleniu poparcia projektowi grupy deputowanych do Izby Poselskiej, według którego małżeństwo mogłyby zawierać także osoby tej samej płci - poinformowało biuro prasowe rządu

 3. UchodzcyGrecja07052018 22.06.2018

  Imigranci demolują centrum niemieckiego miasta. Porażąjące sceny utrwalone na filmach

  Mistrzostwa Świata to impreza, która potrafi łączyć ludzi na świecie wywołując wielkie emocje. Jednak nie zawsze są one pozytywne, o czym dobitnie przekonali się mieszkańcy niemieckiego miasta Wuppertal, doświadczając ataku ze strony imigrantów

 4. melaniatrump22062018 22.06.2018

  Co chciała powiedzieć Melania Trump? Jej ubiór wywołał burzę w sieci

  Pierwsza dama USA Melania Trump odwiedziła w czwartek dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia w Teksasie. Jednak największe poruszenie wywołała… kurtka, którą ubrała żona prezydenta USA.

 5. lifeline22062018 22.06.2018

  Ostra wypowiedź szefa włoskiego MSW: „Jeśli statek z imigrantami wpłynie do nas, osądzimy załogę”

  "Załodze zostanie wytoczony proces, a jednostkę skonfiskujemy".

 6. trump11042018 21.06.2018

  Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

  Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook