Jedynie prawda jest ciekawa

Papież mówił o Bogu i modlitwie

01.02.2012

Benedykt XVI podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie zachęcił wiernych do "zażyłości" z Bogiem poprzez modlitwę , aby "wnieść na Ziemię trochę Bożego Nieba".

W katechezie papież powiedział: - Również my powinniśmy być zdolni do tego, by zanieść w modlitwie przed Boga nasze trudy, cierpienia niektórych sytuacji, pewnych dni, codzienne zaangażowanie, aby Go naśladować, być chrześcijanami, a także ciężar zła, które widzimy w sobie i wokół nas, by On dał nam nadzieję, pozwolił nam odczuć swą bliskość, dał nam nieco światła na drodze życia.

- Prośmy Pana, byśmy byli zdolni czuwać wraz z Nim na modlitwie, wypełniać wolę Bożą każdego dnia, nawet jeśli mówi ona o krzyżu, by żyć w coraz większej zażyłości z Panem, aby wnieść na tę Ziemię trochę Bożego Nieba - mówił Benedykt XVI.

Zwracając się do Polaków papież podkreślił, że modlitwa Jezusa w Ogrodzie Getsemani, która była tematem środowej katechezy, jest wyrazem całkowitego poddania swojej woli i zawierzenia życia Bogu Ojcu.

- Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tej ufności i pełnienia woli Bożej. Jednak szczególnymi świadkami takiego oddania są w Kościele osoby konsekrowane. Obchodząc jutro ich dzień prośmy Boga, aby moc Ducha Świętego umacniała je na drodze pełnienia Jego woli - dodał Benedykt XVI po polsku.

PAP
[fot. Wikipedia.org.]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook