Jedynie prawda jest ciekawa


Papież modlił się o jedność w Polsce

09.05.2012

Podczas środowej audiencji generalnej Benedykt XVI modlił się o jedność i społeczną solidarność w Polsce. Papież mówił o wtorkowej uroczystości świętego Stanisława, patrona narodu polskiego.

Zwracając się do Polaków, obecnych na Placu świętego Piotra, Benedykt XVI powiedział: "Wczoraj Kościół w Polsce obchodził uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona narodu polskiego".

"Jego wstawiennictwu zawierzam was wszystkich, wasze rodziny i cały kraj. Niech wyprasza łaski pokoju, jedności i społecznej solidarności w budowaniu wspólnego dobra" - dodał po polsku.

Po włosku papież podziękował wiernym za modlitewne wsparcie, jakie odczuwa od początku swego pontyfikatu.

"Od pierwszego momentu po wyborze jako następcy świętego Piotra czułem zawsze wsparcie w waszej modlitwie i modlitwie Kościoła, zwłaszcza w trudnych momentach i za to dziękuję wam z całego serca" - podkreślił Benedykt XVI.

Na słowa papieża wierni zareagowali wielkim aplauzem. W audiencji uczestniczyło około 20 tys. osób.

PAP
[fot. Wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 2. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 3. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 4. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 5. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook