Jedynie prawda jest ciekawa

Papież modlił się o jedność w Polsce

09.05.2012

Podczas środowej audiencji generalnej Benedykt XVI modlił się o jedność i społeczną solidarność w Polsce. Papież mówił o wtorkowej uroczystości świętego Stanisława, patrona narodu polskiego.

Zwracając się do Polaków, obecnych na Placu świętego Piotra, Benedykt XVI powiedział: "Wczoraj Kościół w Polsce obchodził uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona narodu polskiego".

"Jego wstawiennictwu zawierzam was wszystkich, wasze rodziny i cały kraj. Niech wyprasza łaski pokoju, jedności i społecznej solidarności w budowaniu wspólnego dobra" - dodał po polsku.

Po włosku papież podziękował wiernym za modlitewne wsparcie, jakie odczuwa od początku swego pontyfikatu.

"Od pierwszego momentu po wyborze jako następcy świętego Piotra czułem zawsze wsparcie w waszej modlitwie i modlitwie Kościoła, zwłaszcza w trudnych momentach i za to dziękuję wam z całego serca" - podkreślił Benedykt XVI.

Na słowa papieża wierni zareagowali wielkim aplauzem. W audiencji uczestniczyło około 20 tys. osób.

PAP
[fot. Wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. 1270georgiawaszcz 19.10.2017

  Waszczykowski w Gruzji o Partnerstwie Wschodnim i stosunkach z Rosją: sąsiedztwo, które sprawia kłopoty

  Nadchodzący szczyt Partnerstwa Wschodniego, kwestie bezpieczeństwa oraz stosunki z Rosją znalazły się wśród najważniejszych tematów rozmów, które w czwartek w Gruzji prowadził szef MSZ Witold Waszczykowski.

 2. 1270rmigrant 19.10.2017

  Komisja PE chce ograniczenia dostępu do funduszy UE za brak relokacji uchodźców

  Kraje Unii Europejskiej, które odmawiają relokacji uchodźców, powinny mieć ograniczony dostęp do funduszy unijnych - wynika ze stanowiska przyjętego w czwartek przez komisję wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego ws. reformy systemy azylowego w UE.

 3. Irak19102017 19.10.2017

  Exodus Kurdów z Kirkutu. Uciekło już 100 tysięcy osób

  W obawie przed rozruchami około 100 tysięcy Kurdów uciekło od poniedziałku z prowincji Kirkuk na północy Iraku, kiedy region ten został zajęty przez siły irackie - poinformowały w czwartek władze autonomicznego Regionu Kurdystanu.

 4. Madryt 19.10.2017

  W sobotę decyzja w sprawie Katalonii? Madryt może zlikwidować autonomię

  Premier Hiszpanii Mariano Rajoy zwołał na sobotę nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów, by zdecydować, jakie środki powinny zostać przyjęte w celu zawieszenia politycznej autonomii Katalonii - wynika z czwartkowego oświadczenia rządu w Madrycie.

 5. Afganistan19102017 19.10.2017

  Dramat w Afganistanie. Kilkudziesięciu zabitych w ataku talibów

  Co najmniej 43 afgańskich żołnierzy zginęło w nocy ze środy na czwartek w ataku talibów na ich bazę na zachodzie prowincji Kandahar w południowym Afganistanie - poinformowało ministerstwo obrony tego kraju.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook