Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Papież apeluje o modlitwę w intencji pokoju

18.09.2013

Ojciec Święty zaapelował do katolików na całym świecie, by swoimi modlitwami włączyli się w obchodzony w najbliższą sobotę, 21 września Międzynarodowy Dzień Pokoju.

Oto słowa papieskiego apelu w tłumaczeniu na język polski: 

Co roku 21 września, ONZ obchodzi Międzynarodowy Dzień Pokoju, zaś Światowa Rada Kościołów apeluje do swoich członków, aby modlili się w tym dniu w o pokój. Zachęcam katolików na całym świecie, by przyłączyli się do innych chrześcijan i nadal błagali Boga o dar pokoju w najbardziej niespokojnych miejscach naszej planety. Niech pokój, dar Jezusa, zawsze przebywa w naszych sercach i wspiera postanowienia i działania przywódców narodów i wszystkich ludzi dobrej woli. Zaangażujmy się wszyscy we wspieranie wysiłków na rzecz rozwiązania dyplomatycznego i politycznego ognisk wojny, które nadal napawają niepokojem. Moja myśl biegnie szczególnie ku drogim mieszkańcom Syrii, których tragedia humanitarna może być rozwiązane jedynie na drodze dialogu i negocjacji, w poszanowaniu sprawiedliwości i godności każdej osoby, szczególnie osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

W audiencji z udziałem Ojca Świętego wzięli też udział przebywający w Rzymie na swym zgromadzeniu zwyczajnym biskupi obrządku łacińskiego krajów arabskich.

KAI/aż

Zainteresował Cię artykuł? Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

 

Słowa kluczowe:

dialog

,

papież

,

pokój

,

katolicy

,

Syria

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook