Jedynie prawda jest ciekawa

Państwo Islamskie wezwało do dżihadu w Rosji

01.08.2016

Organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała swoich członków do rozpoczęcia "świętej wojny" (dżihadu) w Rosji w trwającym 9 min. nagraniu wideo umieszczonym w niedzielę na YouTube - poinformował Reuters. Nie jest możliwe zweryfikowanie prawdziwości nagrania.

"Słuchaj Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach.. O, bracia rozpocznijcie dżihad, walczcie i zabijajcie ich" - mówi grożący palcem zamaskowany mężczyzna, prowadząc samochód na pustyni. 

Na nagraniu z podpisami widać również uzbrojonych mężczyzn atakujących pojazdy opancerzone i namioty oraz zbierających broń na pustyni. 

Niezależne zweryfikowanie prawdziwości nagrania nie jest możliwe jednak link do nagrania umieszczono w serwisie mailowym używanym przez IS. 

Reuters zauważa, że Rosja i USA rozmawiają obecnie o zwiększeniu współpracy wojskowej i wywiadowczej w zwalczaniu Państwa Islamskiego i Al-Kaidy w Syrii a IS wezwało swych zwolenników do atakowania państw, z którymi walczy w Syrii i Iraku. 

W ostatnim okresie doszło we Francji i Niemczech do całej serii krwawych ataków, do których przyznało się Państwo Islamskie.


ak/PAP

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook