Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Oskarowi faworyci - gala dziś w nocy

02.03.2014

Według ekspertów, podczas tegorocznej nocy oskarowej nie powinniśmy spodziewać się niespodzianek.

Faworytami do najważniejszych nagród filmowych w tym roku są filmy „Zniewolony. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena oraz „American Hustle” Davida O. Russella - przedoskarowe dywagacje przytacza tv.rp.pl.

W tym roku najwięcej, bo aż 10 nominacji do Oscara zdobyły „Grawitacja" Alfonso Cuaróna i „American Hustle" Davida O. Russella. Tuż za nimi plasuje się „Zniewolony. 12 Years a Slave" (dziewięć nominacji). Po sześć nominacji zdobyły filmy „Kapitan Phillips", „Witaj w klubie" i „Nebraska".

Zaciekła rywalizacja zapowiada się w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Dziwi brak nominacji dla Toma Hanksa za kreację w „Kapitanie Phillipsie". Walka w tej kategorii jest bardzo wyrównana. Wśród nominowanych znaleźli się: Christian Bale („American Hustle"), Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street"), Bruce Dern („Nebraska"), Matthew McConaughey („Witaj w klubie") i Chiwetel Ejiofor („Zniewolony. 12 Years Slave"). Faworytem Paczyńskiej jest wielokrotnie pomijany przez Akademię Leonardo DiCaprio, nominowany w tym roku za rolę Jordana Belforta w „Wilku z Wall Street" - czytamy w tv.rp.pl.

Fachowcy z branży filmowej typują, że w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa” bezkonkurencyjna będzie Cate Blanchett, która zagrała główną rolę w „Blue Jasmine" Woody'ego Allena.

86. gala rozdania nagród Akademii Filmowej odbędzie się w niedzielę w Los Angeles.

tv.rp.pl/run

fot. oscar.go.com
Słowa kluczowe:

film

,

Oscar

Warto poczytać

Facebook