Jedynie prawda jest ciekawa


Ojciec wiózł ranną córkę do szpitala. Ta historia nie musiała się tak zakończyć

04.05.2018
mczk04052018
Ojciec wiózł ranną córkę do szpitala. Ta historia nie musiała się tak zakończyć

Kraj zniszczony przez wojnę, mężczyzna pędzi samochodem, na tylnym siedzeniu wiezie ranną córkę. Dziewczynka trzyma swoje malutkie dłonie na brzuchu, z którego cały czas leje się krew. Gdzie jest szpital, w którym można byłoby zmienić ten prowizoryczny opatrunek i udzielić fachowej pomocy? Jest bardzo źle, z każdą upływającą sekundą z tego niewinnego dziecka ucieka życie.

Ojciec jest coraz bardziej zrozpaczony i coraz bardziej bezradny wobec tego, co się dzieje dookoła. Domyślamy się końca tej historii, a mimo wszystko ostatnie sceny spotu poruszają nas i zaskakują. Wzruszenie miesza się z poczuciem bezradności i bezsilności. Chcielibyśmy pomóc tym, którzy cierpią prześladowania. A przecież są ludzie, którzy mogliby to zrobić.

To nie jest kolejne poruszające wideo przygotowane przez ekspertów od public relations. To jest smutna i tragiczna rzeczywistość w miejscach ogarniętych przez wojenną pożogę. Jednocześnie, to głośny krzyk Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, by pokazać, że w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do ponad 1200 ataków na szpitale, karetki i medyczny personel. Zaledwie w 16 państwach świata. 

Ten apel powstał po to, aby pokazać, że ponad połowa szpitali w Syrii została zniszczona przez działania wojenne. Podobnie w Jemenie, gdzie funkcjonuje zalewdie 45% szpitali, które działały tam przed wojną. W wielu państwach świata takie sceny są codziennością.

ac/twitter

Warto poczytać

 1. merkel21052018 21.05.2018

  Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

  Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców.

 2. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

 3. 1270szartinkakominka 21.05.2018

  Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

  Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała d

 4. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 5. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 6. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 7. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 8. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook