Jedynie prawda jest ciekawa


Ogromny sukces Trumpa. Wskaźniki oszalały

19.07.2017

Od momentu objęcia urzędu przez prezydenta USA Donalda Trumpa liczba przypadków nielegalnego przekraczania granic spadła o 70 proc., a aresztowania osób przebywających w kraju nielegalnie wzrosły o 40 proc. - poinformował we wtorek dyrektor ICE Thomas Homan.

Dyrektor Urzędu Imigracji i Egzekwowania Ceł (Immigration and Customs Enforcement, ICE) dodał, że dzięki prezydentowi, który "rozwiązał ręce stróżom prawa", możliwe było zidentyfikowanie dużej liczby nielegalnych imigrantów, i dlatego zamierza on wysłać setki agentów imigracyjnych do tzw. miast azylowych, aby zaczęli aresztować nielegalnie przebywających tam kryminalistów.

Homan, który od 30 lat pracuje w urzędach ds. imigracji, powiedział w trakcie wywiadu, że "można prezydenta Trumpa lubić, albo nie lubić, można lubić wprowadzane przez niego zmiany albo nie, ale rezultaty tych zmian są bezsprzeczne". Agenci ICE oraz straży granicznej chwalą wprowadzone przez prezydenta USA zmiany; "teraz - jak powiedział Homan - ich praca ma znaczenie".

Spadek liczby przypadków nielegalnego przekraczania granic pozwala ICE przekierować swoje zasoby personalne do działań wewnątrz USA i skupić się na aresztowaniach imigrantów pracujących bez wymaganych pozwoleń lub uciekających przed służbami mundurowymi.

Głównym celem będzie ponad 300 miast i gmin azylowych, które nie współpracują z ICE i ignorują wezwania tego urzędu do zidentyfikowania lub zatrzymania kryminalistów przebywających w USA nielegalnie, uniemożliwiając tym samym ich aresztowanie oraz wszczęcie procedur deportacyjnych. Dyrektor ICE nazwał miasta azylowe niedorzecznymi i dodał: "Ameryka, w której ja się wychowałem nie osłaniała osób łamiących prawo".

Homan, który zaczął swoją pracę w ICE za czasów administracji Ronalda Reagana, poinformował, że ma zamiar wysłać"morze agentów imigracyjnych" do miast azylowych oraz że posiada zgodę na zatrudnienie 10 tys. nowych pracowników, którzy w tym pomogą."Prezydent zdaje sobie sprawę, że trzeba posiadać prawdziwą, kompleksową strategię egzekwowania prawa wewnętrznego, aby sprawić, by im (nielegalnym imigrantom) było tu niekomfortowo". Jako przykład miast niewspółpracujących z ICE podał Chicago, Filadelfię, Nowy Jork i San Francisco.

Homan, zeznając ostatnio przed Kongresem, powiedział, że aktualnie żaden nielegalny imigrant nie jest bezpieczny przed deportacją, natomiast priorytetem są kryminaliści, dezerterzy oraz osoby zagrażające bezpieczeństwu narodowemu USA.

PAP

Warto poczytać

 1. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 2. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 3. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 4. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 5. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

 6. fbi19072018 19.07.2018

  Dyrektor FBI: Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy i szerzy propagandę w USA

  Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA.

 7. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 8. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook