Jedynie prawda jest ciekawa

Ofensywa rosyjskich terrorystów na Ukrainie

14.02.2015

Zapowiedź zawieszenia broni... tylko zaostrzyła walki na wschodzie Ukrainy. Rosyjscy terroryści atakują Mariupol i Debalcewe.

Szef milicji w Debalcewe, podległej władzom w Kijowie ogłosił na Facebooku, że jego miasto stanęło w płomieniach ognia. Debalcewe jest nieustannie ostrzeliwane pociskami i rakietami przez rosyjskich terrorystów.

Miasto, z którego ewakuowano większość obywateli to ważny węzeł transportowy. Ofensywa rosyjskich wojsk jest spowodowana pośpiechem - w planie terrorystów jest bowiem przejęcie miasta przed zaplanowanym na północ zawieszeniem broni.

Jak informuje IAR, równie zacięte walki toczą się o Mariupol - tam z kolei weszła kolumna rosyjskich wojsk bez znaków rozpoznawczych. Ambasador USA w Kijowie ocenił, że siły terrorystów mają już więcej ciężkiego sprzętu niż niektóre państwa NATO. Rosja ma też gromadzić artylerię na granicy z Ukrainą.

Ukraińscy pogranicznicy odnotowali też wtargnięcie w przestrzeń powietrzną Ukrainy rosyjskiego śmigłowca.

LL

Warto poczytać

 1. Stanislawowwiki 26.07.2017

  Zatrucie na Ukrainie. 11 Polaków w szpitalu

  34 turystów, w tym 11 Polaków, przebywających w ośrodku wypoczynkowym w ukraińskich Karpatach, trafiło do szpitala z objawami zatrucia pokarmowego - poinformowało w środę biuro prasowe administracji obwodu iwano-frankowskiego.

 2. KoreaPolnocnaFlickr 26.07.2017

  Media alarmują: pociski Korei mogą dosięgnąć USA

  Amerykańskie agencje wywiadowcze dokonały rewizji swych szacunków i oceniają, że na wyprodukowanie pocisku, który dosięgnie kontynentalnych USA, Korea Płn. potrzebuje roku - pisze w środę "New York Times", powołując się na przedstawicieli władz amerykańskich.

 3. turcja1707 26.07.2017

  Bruksela: Turcja pozostaje kandydatem do UE

  Turcja pozostaje kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej, jednak rozmowy akcesyjne nie ruszą do przodu bez zaprzestania łamania praw człowieka w tym kraju - to przesłanie europejskich decydentów przedstawione we wtorek w Brukseli stronie tureckiej.

 4. Francjapozar26072017 26.07.2017

  Pożary we Francji. Ewakuowano 10 tysięcy osób

  Około 10 tys. osób ewakuowano w nocy z wtorku na środę z powodu nowych pożarów, które wybuchły około północy w pobliżu miejscowości Bormes-les-Mimosas na południowym wschodzie Francji - poinformowała w środę straż pożarna.

 5. Chinymarynarkawiki 26.07.2017

  Gil o manewrach Chin i Rosji na Bałtyku: możliwy krok do głębszej obecności Chin w regionie

  Chiny chcą być mocarstwem globalnym, to państwo, które myśli bardzo długofalowo i być może to jest pierwszy krok jakiejś głębszej obecności chińskiej w naszym regionie - powiedział politolog prof. Andrzej Gil z KUL o rosyjsko-chińskich ćwiczeniach na Bałtyku.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook