Jedynie prawda jest ciekawa


Odpowiedź Rosji na wykluczenie z Igrzysk Olimpijskich – mamy silną armię i broń atomową!

07.12.2017
1270putinihorjakina2
Odpowiedź Rosji na wykluczenie z Igrzysk Olimpijskich – mamy silną armię i broń atomową!

Nie milkną echa wykluczenia rosyjskich sportowców z Igrzysk Olimpijskich, które w 2018 roku odbędą się w Pjongczangu.

Przypomnijmy, że rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony, a to oznacza, że sportowcy z tego kraju nie wystąpią podczas zawodów. Tylko nieliczni z nich, będą mogli wziąć udział w igrzyskach, występując pod flagą olimpijską. To efekt ogromnej skali oszustw i stosowania środków dopingujących, czego Rosjanie mieli dopuścić się w Soczi.  Decyzja MKOL spotkała się ze zdecydowaną reakcją rosyjskich polityków i sportowców. Autorką jednej z najmocniejszych wypowiedzi jest Swietłana Chorkina, dwukrotna mistrzyni olimpijska w gimnastyce sportowej, podpułkownik rezerwy rosyjskiej armii i deputowana do parlamentu z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja.

- Słyszałam dzisiaj werdykt MKOL i nie kryję zdziwienia – mówiła gimnastyczka w rozmowie z portalem sports.ru- Można śmiało powiedzieć, że dzisiaj pękł fundament całego międzynarodowego ruchu olimpijskiego. Jak my dalej będziemy żyć? – żaliła się deputowana.

- Jak w ogóle można wpaść na pomysł, by zakazywać narodom udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak sportowcy mogą brać udział w otwarciu i zamknięciu Igrzysk bez swojej flagi i hymnu? Jakich czasów dożyliśmy?! Złamać wielką potęgę Rosji?! Nie, to się nie uda. To państwo, napiszę jego nazwę wielkimi literami - ROSJA – ma armię, broń atomową i wielu ludzi – mówiła wzburzona mistrzyni olimpijskiej.

Na pytanie dziennikarza, czy te trudności zostaną pokonane Chorkina wypaliła:

- My już dawno pokonaliśmy wszystkich! Oni, mam na myśli również MKOL, zatracili się w swojej nikczemności. To naprawdę dziwni ludzie, którzy uważają, że są lepsi od wszystkich. Oczekuję zdecydowanej reakcji naszych urzędników – grzmiała.

Widać, że Rosja na wszelkie problemy ma jedną odpowiedź. Bomba atomowa. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby FIFA odebrała im Mundial. 

Piotr Filipczyk / fot. PD Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej 

Warto poczytać

 1. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 2. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 3. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

 4. nikaragua-20062018 20.06.2018

  Masowe protesty w Nikaragui. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej sześć osób zginęło, a 34 zostały ranne w mieście Masaya na południu Nikaragui, gdzie we wtorek czasu miejscowego doszło do kolejnych starć między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami antyrządowych protestów - poinformowali obrońcy praw człowieka.

 5. meksyk20062018 20.06.2018

  Nowa polityka migracyjna USA oddziela dzieci od rodziców. Meksyk nie będzie bezczynnie patrzył

  Rząd Meksyku potępia politykę migracyjną prezydenta USA Donalda Trumpa i oddzielanie dzieci od ich rodzin na amerykańskiej granicy - powiedział we wtorek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray, który określił takie praktyki jako "okrutne i nieludzkie".

 6. indonezja-prom-20062018 20.06.2018

  Tragedia w Indonezji! Trwają poszukiwania 180 zaginionych osób

  Indonezyjskie służb poszukiwawczo-ratowniczych podały, iż obecnie 180 osób uznaje się za zaginione - wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, ze na promie znajdowało się 130 osób - podał Reuters w środę. Prom zatonął w poniedziałek

 7. tesla19062018 19.06.2018

  Sabotaż w jednej z największych firm świata. Ważne dane wykradzione

  Tesla Inc., najsłynniejszy producent samochodów elektrycznych na świecie, przeżywa ostatnio ciężkie czasy.

 8. paryz15nov19062018 19.06.2018

  Był podejrzany o pomaganie terrorystom. Prokuratura zdecydowala o jego zwolneniu

  Ali Oulkadi, mieszkający w Belgii Francuz, któremu zarzucono, że pomagał podejrzanemu o udział w atakach w Paryżu w listopadzie 2015 roku Salahowi Abdeslamowi, został we Francji zwolniony z aresztu i oddany pod nadzór sądowy w Belgii.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook