Jedynie prawda jest ciekawa

Franciszek o deprawacji polityków

27.03.2014

Ojciec Święty ostrzegł włoskich polityków, że rządzący, który oddalają się od społeczeństwa, deprawują się. Te zdecydowane słowa padły podczas mszy, jaką papież odprawił w bazylice świętego Piotra dla 500 włoskich parlamentarzystów i członków rządu.

Franciszek podkreślił w kazaniu, że jeśli politycy "zamykają się w swojej grupie, partii, wewnętrznych walkach i faktycznie porzucają swój lud" stają się osobami o "niewrażliwym sercu".

"Zamieniają się z grzeszników w ludzi zdeprawowanych"- dodał.

"Osobie zdemoralizowanej bardzo trudno jest zrobić krok wstecz. Grzesznik może odkupić swe winy i prosić o przebaczenie, ale zdeprawowani tkwią w swoim błędzie" - stwierdził papież.

Takiemu postępowaniu przeciwstawił postawę Jezusa, którego słowa - jak zauważył - są "podziwiane przez ludzi", a on sam pokazał, że należy iść do chorych i biednych.

We mszy w bazylice watykańskiej uczestniczyli przewodnicząca włoskiej Izby Deputowanych Laura Boldrini i szef Senatu Pietro Grasso, kilkuset parlamentarzystów i kilkoro ministrów z rządu Matteo Renziego. Szef rządu był nieobecny.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,PAP

[fot. PAP/

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook