Jedynie prawda jest ciekawa

Obchody II rocznicy tragedii smoleńskiej w Ottawie

16.04.2012

W sobotę, 14 kwietnia 2012 przed budynkiem Parlamentu Kanadyjskiego w Ottawie miały miejsce Obchody Drugiej Rocznicy Tragedii Smoleńskiej wraz z Apelem Poległych oraz apelem o powołanie międzynarodowej komisji, która poprowadzi rzetelne śledztwo.

Ponad półtora-godzinną manifestację, w której uczestniczyła Polonia ottawska oraz montrealska, kilkoro przedstawicieli zagranicznych placówek dyplomatycznych oraz członkowie niektórych lokalnych organizacji polonijnych, zorganizowali Solidarni 2010 Ottawa, a jako honorowi goście uczestniczyli członkowie naszego, nowo-powstałego, 277 Klubu Gazety Polskiej w Ottawie.

ottawa-2012protest-06

Apelowano zarówno o poparcie Rządu Kanady dla sprawy powołania międzynarodowej, niezależnej komisji śledczej, jak i do dziennikarzy oraz mediów, o rzetelne informowanie opinii publicznej na całym świecie.

Oprócz świetnej organizacji oraz i prowadzenia obchodów, jako niewątpliwy sukces wymienić należy zainteresowanie kanadyjskich stacji telewizyjnych, które odnotowały to wydarzenia zarówno w lokalnych, jak i ogólno-kanadyjskich wydaniach dzienników.

Waclaw Kujbida

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook