Jedynie prawda jest ciekawa


Większość Amerykanów za kryzys wini prezydenta

20.10.2011

Na początku października Barack Obama przedstawił plan mający uratować amerykańską gospodarkę. Zaproponował „American Jobs Act”, który ma na celu zwiększenie zatrudnienia. Amerykanie jednak coraz słabiej wierzą, że ich prezydent jest w stanie uratować gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Mimo obwiniania Bracka Obamy, społeczeństwo nadal wspiera go w jego staraniach. Zanim prezydent przeprowadził plan antykryzysowy, organizacja przeprowadzająca ankiety wykazała, że coraz więcej ludzi jest za obniżką podatków od wynagrodzeń i wydatków na infrastrukturę.

Gdy Barack Obama obejmował urząd prezydenta stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wynosiła 7,6 procenta, obecnie wynosi - 9,2. Większość badanych uznaje, że plan prezydenta wcale nie obniży stopy bezrobocia. Podkreślają przy tym, że jeżeli rzeczywiście stopa bezrobocia zwiększy się, lub będzie taka sama – Barack Obama może wpisać się w rejestr bezrobotnych po wyborach. W historii USA po II Wojnie Światowej żaden prezydent nie zdobył reelekcji, jeśli stopa bezrobocia wynosiła przynajmniej 6 procent. Wyjątkiem był jedynie Ronald Reagan.

Wyniki ostatnich sondaży Obamy nie dają mu powodów do zadowolenia. Z czerwcowego badania Instytutu Gallupa wynikało, że przegrałby on wybory prezydenckie z kandydatem Partii Republikańskiej.

Jak informują amerykańskie media, w walce o reelekcję Obamę wspiera cała rodzina. Z kampanią promocyjną po USA jeździ żona prezydenta Michelle. Zbiera pieniądze na kampanię wyborczą męża oraz na potrzeby Demokratów. Za zdjęcie z pierwszą damą trzeba płacić bagatela 10 tysięcy dolarów. Chętni podobno są.

MK
[fot. PAP/Larry W. Smith]

Warto poczytać

 1. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 2. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 3. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 4. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 5. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 6. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 7. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook