Jedynie prawda jest ciekawa

Większość Amerykanów za kryzys wini prezydenta

20.10.2011

Na początku października Barack Obama przedstawił plan mający uratować amerykańską gospodarkę. Zaproponował „American Jobs Act”, który ma na celu zwiększenie zatrudnienia. Amerykanie jednak coraz słabiej wierzą, że ich prezydent jest w stanie uratować gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Mimo obwiniania Bracka Obamy, społeczeństwo nadal wspiera go w jego staraniach. Zanim prezydent przeprowadził plan antykryzysowy, organizacja przeprowadzająca ankiety wykazała, że coraz więcej ludzi jest za obniżką podatków od wynagrodzeń i wydatków na infrastrukturę.

Gdy Barack Obama obejmował urząd prezydenta stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wynosiła 7,6 procenta, obecnie wynosi - 9,2. Większość badanych uznaje, że plan prezydenta wcale nie obniży stopy bezrobocia. Podkreślają przy tym, że jeżeli rzeczywiście stopa bezrobocia zwiększy się, lub będzie taka sama – Barack Obama może wpisać się w rejestr bezrobotnych po wyborach. W historii USA po II Wojnie Światowej żaden prezydent nie zdobył reelekcji, jeśli stopa bezrobocia wynosiła przynajmniej 6 procent. Wyjątkiem był jedynie Ronald Reagan.

Wyniki ostatnich sondaży Obamy nie dają mu powodów do zadowolenia. Z czerwcowego badania Instytutu Gallupa wynikało, że przegrałby on wybory prezydenckie z kandydatem Partii Republikańskiej.

Jak informują amerykańskie media, w walce o reelekcję Obamę wspiera cała rodzina. Z kampanią promocyjną po USA jeździ żona prezydenta Michelle. Zbiera pieniądze na kampanię wyborczą męża oraz na potrzeby Demokratów. Za zdjęcie z pierwszą damą trzeba płacić bagatela 10 tysięcy dolarów. Chętni podobno są.

MK
[fot. PAP/Larry W. Smith]

Słowa kluczowe:

Barack Obama

,

USA

,

kryzys

Warto poczytać

 1. 04TABLETYWLOMBARDIISI27072017 27.07.2017

  Włochy: 24 tysiące tabletów na rzecz autonomii

  Władze regionalne Lombardii w północnych Włoszech rozpisały referendum ws. autonomii. Zarzucają władzom w Rzymie, że kradną pieniądze z budżetu. W referendum lombardzkim głosowanie będzie elektroniczne i anonimowe. Rządząca nad Tybrem lewica zarzuca Lombardczykom, że uprawiają propagandę.

 2. 01FIVOJUNCKERZYWNOSCSI27072017 27.07.2017

  Warto bić się o swoje - możliwe nowe unijne prawo o żywności

  We wrześniu będą opublikowane unijne wytyczne do standardów żywności. To pierwszy efekt wspólnego nacisku państw Grupy Wyszehradzkiej na Brukselę ws. podwójnych standardów produktów spożywczych.

 3. budapeszt 27.07.2017

  Węgierski MSZ: Niech UE nie zachowuje się jak Matka Teresa

  Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto wezwał w czwartek Unię Europejską, by nie zachowywała się jak Matka Teresa, bo Unia nie rozdaje pomocy humanitarnej. Według niego w Europie trwa kampania przeciw tym, którzy nie chcą przyjmować nielegalnych imigrantów.

 4. Macron27072017 27.07.2017

  Francja zmienia taktykę. Rejestrację azylantów przeniesie do Afryki

  Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek, że Francja utworzy w Libii tzw. hotspoty, czyli ośrodki rejestracji dla migrantów ubiegających się o azyl w Europie. Dodał, że liczy, iż proces ten rozpocznie się jeszcze "tego lata".

 5. 1270ISLAMPD2707 27.07.2017

  To ma być terror na wielką skalę. ISIS: „Będziemy zabijać Wasze dzieci, mordować Wasze kobiety”!

  Terroryści z ISIS planują mordy na wielką skalę i ćwiartowanie ofiar

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook