Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Obama u komika

19.09.2012

W popularnym programie satyrycznym Davida Lettermana w telewizji CBS prezydent USA Barack Obama polemizował z szeroko komentowana wypowiedzią swego republikańskiego rywala do Białego Domu, Mitta Romneya.

Poprzedniego dnia magazyn "Mother Jones" ujawnił ukradkiem nagrany film video ze spotkania Romneya w maju br. ze sponsorami jego kampanii wyborczej, na którym kandydat GOP powiedział, że nie zabiega o głosy "47 procent Amerykanów", którzy "czuja się ofiarami losu, nie płacą podatków i są zależni od rządu".

Wypowiedz Romneya krytykowali nawet Republikanie. Wypomniano mu arogancję i pogardę dla biedniejszych Amerykanów. Wytknięto, że mija się z prawda, gdyż 47 procent obywateli nie płaci podatków od dochodów, ale płacą inne podatki, np. od sprzedaży i na ubezpieczenia społeczne.

W programie telewizji CBS Obama podkreślił, że troszczy się się o wszystkich Amerykanów i wszystkich szanuje jednakowo.

"Jako prezydent, reprezentuję cały kraj. Kiedy spotykam Republikanów w czasie moich podróży po kraju widzę, że są to ciężko pracujący ludzie, którym leży na sercu dobro kraju" - powiedział.

Dodał, że jego zdaniem "niewielu ludzi uważa się za ofiary losu i niewielu tylko sądzi, że im się coś należy".

Obama kilkakrotnie już występował jako gość w wieczornych programach telewizyjnych prowadzonych przez popularnych komików.

Tego samego wieczoru prezydent odwiedził w Nowym Jorku nocny klub "40/40", gdzie podejmował go m.in. znany raper Jay-Z i piosenkarka Beyonce.

pap/ansa

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Greenpointwiki 25.07.2017

  Działacze polonijni protestują po wypowiedzi rzeczniczki Departamentu Stanu

  W datowanym 24 lipca liście otwartym do sekretarza stanu Rexa Tillersona działacze polonijni w USA zaprotestowali przeciwko wypowiedzi rzeczniczki Departamentu Stanu na temat proponowanej reformy sądownictwa w Polsce.

 2. kreml19062017 25.07.2017

  Kreml ostrzega przed "prowokowaniem napięcia" w Donbasie

  - Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ostrzegł we wtorek, że działania "prowokujące napięcia na linii rozgraniczenia" w Donbasie oddalają uregulowanie konfliktu. W ten sposób skomentował wypowiedź przedstawiciela USA Kurta Volkera na temat dostaw broni na Ukrainę.

 3. Berlin 25.07.2017

  Niemcy: Proces neonazistki wszedł w decydującą fazę

  Po ponad czterech latach proces niemieckiej neonazistki Beate Zschaepe, oskarżonej o współudział w 10 morderstwach popełnionych przez Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU), wszedł w decydującą fazę. We wtorek zaczęła się końcowa mowa prokuratora federalnego.

 4. McCain2007 25.07.2017

  Choroba mu nie przeszkadza! McCain będzie głosował ws. Obamacare

  Republikański senator John McCain zapowiedział, że powróci do Senatu USA na wtorkowe głosowanie, co może mieć kluczowe znaczenie dla wysiłków Republikanów by anulować wprowadzony w trakcie prezydentury Baracka Obamy system powszechnych świadczeń zdrowotnych.

 5. kreml19062017 25.07.2017

  Putin nałoży sankcje na Polskę? Chcą tego politycy

  Izba wyższa parlamentu Rosji, Rada Federacji, zwróciła się we wtorek do prezydenta Władimira Putina, by zlecił organom władz przedstawienie propozycji dotyczących możliwych "działań o charakterze ograniczającym" w sferach współpracy dwustronnej z Polską.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook