Jedynie prawda jest ciekawa


Obama u komika

19.09.2012

W popularnym programie satyrycznym Davida Lettermana w telewizji CBS prezydent USA Barack Obama polemizował z szeroko komentowana wypowiedzią swego republikańskiego rywala do Białego Domu, Mitta Romneya.

Poprzedniego dnia magazyn "Mother Jones" ujawnił ukradkiem nagrany film video ze spotkania Romneya w maju br. ze sponsorami jego kampanii wyborczej, na którym kandydat GOP powiedział, że nie zabiega o głosy "47 procent Amerykanów", którzy "czuja się ofiarami losu, nie płacą podatków i są zależni od rządu".

Wypowiedz Romneya krytykowali nawet Republikanie. Wypomniano mu arogancję i pogardę dla biedniejszych Amerykanów. Wytknięto, że mija się z prawda, gdyż 47 procent obywateli nie płaci podatków od dochodów, ale płacą inne podatki, np. od sprzedaży i na ubezpieczenia społeczne.

W programie telewizji CBS Obama podkreślił, że troszczy się się o wszystkich Amerykanów i wszystkich szanuje jednakowo.

"Jako prezydent, reprezentuję cały kraj. Kiedy spotykam Republikanów w czasie moich podróży po kraju widzę, że są to ciężko pracujący ludzie, którym leży na sercu dobro kraju" - powiedział.

Dodał, że jego zdaniem "niewielu ludzi uważa się za ofiary losu i niewielu tylko sądzi, że im się coś należy".

Obama kilkakrotnie już występował jako gość w wieczornych programach telewizyjnych prowadzonych przez popularnych komików.

Tego samego wieczoru prezydent odwiedził w Nowym Jorku nocny klub "40/40", gdzie podejmował go m.in. znany raper Jay-Z i piosenkarka Beyonce.

pap/ansa

[fot. PAP/EPA]

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook