Jedynie prawda jest ciekawa


Obama popiera Macrona

04.05.2017

„Teraz, kiedy nie muszę już kandydować na żadne stanowisko, nie planuję angażować się zbyt często w kampanie wyborcze, ale francuskie wybory są ważne dla przyszłości zarówno Francji, jak i świata, a także dla naszych wspólnych wartości” - powiedział Barack Obama w swoim oświadczeniu z okazji wyborów nad Sekwaną.

„Sukces Francji ma znaczenie dla całego świata” - podkreślił były amerykański prezydent.


Polityk rozpływał się w zachwytach nad Emmanuelem Macronem.


„Podziwiałem kampanię, którą prowadził Emmanuel Macron. Stawał w obronie liberalnych wartości, prezentował wizję, w której Francja odgrywa ważną rolę w Europie i na świecie. Jest on oddany tworzeniu lepszej przyszłości dla francuskich obywateli” - mówił Obama.


„On odwołuje się do ludzkich nadziei, a nie obaw. Z przyjemnością rozmawiałem niedawno z Emmanuelem i usłyszałem o jego niezależnym ruchu, a także jego wizji przyszłości Francji. Wiem, że zmagacie się z wieloma wyzwaniami. Chcę, aby wszyscy moi przyjaciele we Francji wiedzieli, jak mocno liczę, że wam się powiedzie. Ze względu na to, jak ważne są te wybory, chcę, abyście o tym wiedzieli - popieram Emmanuela Macrona” - przyznał były amerykański prezydent.


Barack Obama swoje wystąpienie zakończył okrzykami: „En Marche! (Naprzód!); Vive la France! (Niech żyje Francja!)”.


Hasło „En Marche” stanowiło również nawiązanie do nazwy ruchu Macrona. Kandydat podziękował publicznie byłemu amerykańskiemu prezydentowi.

Gah/PAP

[fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY]

Warto poczytać

 1. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 2. usarmy21072018 21.07.2018

  Mocne wsparcie z USA dla Ukrainy. Pentagon zapowiada dużą pomoc finansową

  Amerykańskie ministerstwo obrony zapowiedziało w piątek wydzielenie dodatkowej pomocy finansowej w wys. 200 mln dolarów USA dla Ukrainy na cele bezpieczeństwa

 3. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 4. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 5. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 6. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 7. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 8. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook