Jedynie prawda jest ciekawa


Obama i Romney rywalizowali w Ohio

15.06.2012

Prezydent Barack Obama i jego republikański rywal Mitt Romney ubiegali się w czwartek o głosy wyborców w tym samym stanie - Ohio, przedstawiając konkurencyjne programy ożywienia gospodarki.

Obama, przemawiając do 1500 słuchaczy zebranych w sali gimnastycznej college'u w pobliżu Cleveland, oświadczył, że w listopadowych wyborach Amerykanie dokonają wyboru między dwoma programami prowadzącymi albo do gospodarki opartej na oświacie i badaniach naukowych, która zapewni powszechną pomyślność, albo do forsowanych przez Republikanów redukcji podatków i pozbawienia szans dla pozostałych.

"Tego listopada będziecie mogli przypomnieć światu jak budowana jest silna gospodarka: nie z góry na dół, ale w oparciu o wzrastającą, silną klasę średnią" - powiedział Obama.

Stojąc na podium, na tle hasła "Naprzód", Obama argumentował, że pod rządami Romney'a jako prezydenta powróci słaby nadzór nad gospodarką, destabilizujące budżet cięcia podatków i iluzoryczny wzrost, czyli zjawiska znane z okresu rządów George'a W. Busha.

Reuter podkreśla, że chociaż popularność Obamy nieco spadła, to Bush jest nadal niepopularny. Według ostatniego sondażu Gallupa, 2/3 Amerykanów obarcza go odpowiedzialnością za osłabienie gospodarki, a tylko połowa przypisuje to Obamie.   

Romney, który przemawiał w innym rejonie tego stanu, oskarżył prezydenta, że nie wywiązał się z obietnic złożonych na początku kadencji i nie zdołał ożywić gospodarki. "On (Obama) jest osobą bardzo elokwentną. Ale nie zapominajcie, że jest już prezydentem od 3,5 roku, a słowa są tanie. Czyny mówią same za siebie" - powiedział Romney. "To co on mówi i to co robi to nie zawsze jest dokładnie to samo" - dodał.

Analitycy podkreślają, że problemy gospodarcze zadecydują o przebiegu starcia Obama - Romney i o rezultacie wyborów. Stan Ohio, jako politycznie podzielony, uważany jest za kluczowy do zwycięstwa.

PAP
[fot.PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 4. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 5. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 6. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 7. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 8. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook