Jedynie prawda jest ciekawa

Nowy plan Merkel uderzy w Polskę

19.08.2015

Nowy plan kanclerz Angeli Merkel może znacząco zwiększyć liczbę cudzoziemców w naszym kraju. O co chodzi? Fala imigrantów zalewa naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego też chcą by wszystkie kraje UE przyjmowały uchodźców na podobnych zasadach.

Zdaniem niemieckiej kanclerz jedynym wyjściem jest harmonizacja polityki przyznawania azylu na poziomie europejskim. Wyjaśniła ona, że konieczne będzie ujednolicenie wielkości pomocy dla azylantów tak, aby nie wyjeżdżali do państw, które są dla nich najbardziej hojne, jak Szwecja czy właśnie Niemcy.

- Sprawa azylu będzie następnym wielkim projektem europejskim. Pochłonie on o wiele więcej uwagi niż obawy o Grecję czy stabilność euro. Zobaczymy, czy naprawdę zdołamy tu działać wspólnie - wytłumaczyła kanclerz.

Merkel wskazała, że trzeba powołać wspólną listę „krajów bezpiecznych". Uchodźcy z tych państw nie mieliby szansy na uzyskanie praw uchodźcy. Dzięki temu administracje krajów członkowskich miałaby więcej środków na pomoc dla „prawdziwie" potrzebujących przybyszów z państw rozdzieranych wojną, jak Syria, Erytrea czy Afganistan – informuje „Rzeczpospolita”.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób Berlin chciałby przeprowadzić reformę, wykorzystując przepisy wykonawcze do istniejących dyrektyw czy raczej ustanawiając zupełnie nowe prawo.

Ta reforma migracyjna zmusiłaby nasz kraj do przyjęcia o wiele większej liczby uchodźców niż do tej pory.

mmil/Rzeczpospolita

[Fot. PAP/EPA]

 

 

 

Warto poczytać

 1. 1270kiev 18.10.2017

  Przepychanki z policją i zatrzymania przed parlamentem w Kijowie: "Specnaz napadł na nasz obóz pod parlamentem. Trują nas gazem, kopią po kolanach, starają się wyprzeć ludzi"

  Ukraińska policja po brutalnych - jak mówią świadkowie - przepychankach z demonstrującymi przed parlamentem w Kijowie zatrzymała w środę wieczorem 11 osób z ustawionego tam miasteczka namiotowego przeciwników władz.

 2. 1270angmerkel 18.10.2017

  Merkel poruszy na szczycie UE "kwestię praworządności". Zdaniem redakcji "Spiegla" będzie to oznaczało spór z Polską i Węgrami

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel poruszy na rozpoczynającym się w czwartek szczycie Unii Europejskiej kwestię praworządności - poinformowały w środę źródła rządowe w Berlinie. Praworządność jest zdaniem niemieckiego rządu rdzeniem europejskiego ładu.

 3. Katalonia 18.10.2017

  Tragiczny skutek referendum! Katalonię opuściło ponad 700 firm

  Ponad 700 podmiotów gospodarczych przeniosło swoje siedziby z Katalonii do innych części Hiszpanii w następstwie referendum niepodległościowego w tym regionie. W nieuznawanym przez Madryt plebiscycie z 1 października wygrali zwolennicy secesji.

 4. Hells-Angels 18.10.2017

  Szturm policji w kilkunastu niemieckich miastach

  700 funkcjonariuszy niemieckiej policji o godzinie 6:00 rano przeprowadziło w 16 miastach Północnej Westfalii naloty na mieszkania i sklepy, należące do Hells Angels oraz podlegającej jej paramilitarnej bojówki Clan 81 Germany.

 5. Jerozolima 18.10.2017

  Irański dowódca wzywa do przeciwstawienia się Izraelowi

  Szef sztabu generalnego irańskiej armii generał Mohammad Bakeri rozmawiał w środę w stolicy Syrii Damaszku na temat pogłębienia współpracy z syryjskim wojskiem. Wezwał do przeciwstawienia się Izraelowi i sunnickim rebeliantom - poinformowały syryjskie media.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook